Денков за схемите на Пеевски!
Бившият министър-председател и депутат от ПП-ДБ акад. Николай Денков бе специфичен посетител в „ Седмицата на Дарик “, с цел да разяснява настоящите вътрешнополитически проблеми на фона на идни предварителни избори. Денков приказва и за проблема дали ще се стигне до ратификация за присъединяване на България в Съвета за мира на Доналд Тръмп. Акад. Денково приказва също за изборите и листите на ПП-ДБ.
„ Това, което беше гласувано в Народното събрание във връзка с Съвета за мир, бе в несъгласие с Конституцията. Това е интервенция в работата на държавното управление, точно поради това служебният министър-председател е сезирал Конституционен съд. Цялата акция бе медийна и партийна, с цел да се завоюват някакви вътрешнополитически дивиденти. Пеевски и Борисов желаят да изтъргуват присъединяване на България в съответния формат за персонални триумфи, да вземем за пример Пеевски да се разкачи от „ Магнитски “. Така се търгуват български национални ползи в интерес на персоналните ползи на партийни лица “, съобщи акад. Николай Денков.
„ България е в разкрачено положение след подписа на някогашния министър председател Росен Желязков. Това в действителност слага България в доста неприятно положение. От една страна не сме се съобразили с нашите си закони, въпреки това не можем да осъществим това, което е поето от министър-председателя с неговия автограф. Има проблем с изключение на в Конституцията и регламентите на Европейски Съюз, само че и с част от текста на закона. Страните от Европейски Съюз, водещите, споделиха, че поддържат напъните за мир в Близкия изток и би трябвало да подпомогнем този развой, само че този документ в този му тип слага въпроси, на които няма явен отговор сега “, сподели още той.
„ България би трябвало да изпрати наблюдаващ и да дава своето мнение в процеса, да подкрепя Николай Младенов, само че би трябвало да го прави по отношение на личните си закони. В еднакъв ден Борисов споделя, че е скъсал с Пеевски и няма нищо общо, след което ГЕРБ гласоподава дружно с „ Ново начало “ нещо, което явно опонира на Конституцията и законите. Има две благоприятни условия – или Борисов лъже, или Пеевски командва националните му представители “, разяснява акад. Денков.
„ Пеевски е в положение да рекетира, да иззема бизнеса, да реализира въздействие посредством правосъдната система, както се разбра при „ Осемте джуджета “ и случая с Нотариуса. Той желае да има икономическо въздействие, което да се осребрява и да се финансира политическо въздействие. Така целият цикъл се завърта. Това се върти към този момент години наред. Важно е тези следствия, за които чухме, като това за „ Хемус “, да не са в задънена улица. Прави се всичко допустимо за прегрупиране и целият развой желаят да продължи още веднъж. Това ни сподели Теодора Георгиева, че Пеевски е обезпечил по какъв начин да бъде направена публичната поръчка, след това са измислили по какъв начин да бъдат дейностите по-евтини от отпуснатите пари и по този начин си е обезпечил 20 милиона лв. Пеевски. За да ѝ бъде запушена устата, те започнаха да вадят компромати против нея. Те целят да бъде отклонено вниманието от същинския въпрос – за какво не вървят следствията и за какво не е уголемен „ Чирен “. Всичко е блокирано поради тези 20 милиона лв., които си е изискал Делян Пеевски “, съобщи националният представител от ПП-ДБ.
„ Ако желаеме да променим модела, в случай че не желаеме да ни крадат всеки ден и не желаеме децата ни да умират на пътя, тъй като някой си е изискал % от отпуснатите пари, би трябвало да излезем и да гласуваме за нещо, което не е Борисов или Пеевски. Тук стои въпросът по какъв начин можем да го реализираме. Дълги години бе чувството, че в случай че се направи смяна в институциите, това ще реши казуса. Видяхме, че не работи по този метод. Важно е да разберем за какво не проработи. Причината е, че посредством контрола върху Висш съдебен съвет и тези органи, които дефинират кадровата политика, се оказа, че дейно на основни места може да се сложат хора, които също толкоз дейно извършват поръчките на тези, които са ги поставили “, разяснява акад. Николай Денков.
„ Главният прокурор е значим освен тъй като може да повдигне обвинявания, а и тъй като основният прокурор и неговите подчинени могат да скрият обвинявания. Именно това е огромният боязън на Борисов и Пеевски. Има готови обвинявания и когато Борисов взе участие в този проблем, ние нямаме придвижване по тези обвинявания, тъй като Борисов е там и прокуратурата ги блокира. Сарафов е забит с пирони на стола си, с цел да не мърда, тъй като ги е боязън, че в случай че пристигна същински основен прокурор, той може да извади делата на трупчета и да разбърка цялата политическа система. Те нарушават закона и Конституцията “, съобщи Денков.
„ В момента топприоритет е премахването на Борисов и Пеевски от политическия терен, както и битката с корупцията, с цел да се увеличи качеството на това, което се прави. Ако спрем кражбите, можем да повишим и приходите на българите. Ще търсим метод да работим с всеки, който е подготвен да работи в тази тенденция. Много неща от тези може да се създадат още със сформирането на Народното събрание. На Борисов и Пеевски ние нямаме никаква религия и не са в уравнението. Ако намерим други, с които можем да работим, ще търсим метод да изградим общ консенсус “, съобщи още той.
„ Много ясно сме споделили главните си цели – европейско развиване и битка с корупцията. Това са главните цели на плана. Европейското развиване е най-хубавият метод за битка с корупцията, тъй като в Европа има правила против корупцията и тя не се толерира там. Най-големият проблем сега е, че не знаем къде стои планът на Радев във връзка с тези два аспекта “, съобщи Николай Денков.
„ Ясно е, че опитът за пришиване към ПП-ДБ на случая „ Петрохан “ е неестествен. По-важно е какво се е случило през 2024 и 2025 година, когато е било държавното управление на Росен Желязков и се вършат учения с Министерство на вътрешните работи с тази група. Не единствено да се пробват да окалят ПП-ДБ, само че и да прикрият още веднъж отношението на ГЕРБ, хора, свързани с ГЕРБ, към тези събития. Това е главната цел на офанзивите във връзка с случая „ Петрохан “. Има Такъв Народ толкоз цинично подходиха в осъществяването на тази задача, че отвратиха доста хора от себе си – това мародерство и лешоядство. Направиха всичко допустимо, с цел да отвратят хората от политическата система, само че най-много от себе си, по тази причина няма да влязат в Народното събрание “, разяснява Николай Денков.
„ Вървим много преди крайния период с листите на ПП-ДБ. Докато нямаме извънредно подписано всичко, по-добре да не се разяснява. Днес съвсем завършваме с листите. Божанков още преди гласуването си бе казано, че ние ще би трябвало да се разделим с него, това му бе казано седмица преди гласуването за ръководител на Народно събрание, същото бе казано на Лорер. Това е по нашия правилник. Това беше и обяснението за какво е подобен методът. Имаше решение на Националния съвет на Политическа партия единствено преди няколко седмици. Харесвам Божанков като оратор, само че като си в Народно събрание – ние сме във война, тъй като тези хора стрелят против нас с всичко допустимо “, съобщи акад. Николай Денков пред Божидар Русев.
„ Това, което беше гласувано в Народното събрание във връзка с Съвета за мир, бе в несъгласие с Конституцията. Това е интервенция в работата на държавното управление, точно поради това служебният министър-председател е сезирал Конституционен съд. Цялата акция бе медийна и партийна, с цел да се завоюват някакви вътрешнополитически дивиденти. Пеевски и Борисов желаят да изтъргуват присъединяване на България в съответния формат за персонални триумфи, да вземем за пример Пеевски да се разкачи от „ Магнитски “. Така се търгуват български национални ползи в интерес на персоналните ползи на партийни лица “, съобщи акад. Николай Денков.
„ България е в разкрачено положение след подписа на някогашния министър председател Росен Желязков. Това в действителност слага България в доста неприятно положение. От една страна не сме се съобразили с нашите си закони, въпреки това не можем да осъществим това, което е поето от министър-председателя с неговия автограф. Има проблем с изключение на в Конституцията и регламентите на Европейски Съюз, само че и с част от текста на закона. Страните от Европейски Съюз, водещите, споделиха, че поддържат напъните за мир в Близкия изток и би трябвало да подпомогнем този развой, само че този документ в този му тип слага въпроси, на които няма явен отговор сега “, сподели още той.
„ България би трябвало да изпрати наблюдаващ и да дава своето мнение в процеса, да подкрепя Николай Младенов, само че би трябвало да го прави по отношение на личните си закони. В еднакъв ден Борисов споделя, че е скъсал с Пеевски и няма нищо общо, след което ГЕРБ гласоподава дружно с „ Ново начало “ нещо, което явно опонира на Конституцията и законите. Има две благоприятни условия – или Борисов лъже, или Пеевски командва националните му представители “, разяснява акад. Денков.
„ Пеевски е в положение да рекетира, да иззема бизнеса, да реализира въздействие посредством правосъдната система, както се разбра при „ Осемте джуджета “ и случая с Нотариуса. Той желае да има икономическо въздействие, което да се осребрява и да се финансира политическо въздействие. Така целият цикъл се завърта. Това се върти към този момент години наред. Важно е тези следствия, за които чухме, като това за „ Хемус “, да не са в задънена улица. Прави се всичко допустимо за прегрупиране и целият развой желаят да продължи още веднъж. Това ни сподели Теодора Георгиева, че Пеевски е обезпечил по какъв начин да бъде направена публичната поръчка, след това са измислили по какъв начин да бъдат дейностите по-евтини от отпуснатите пари и по този начин си е обезпечил 20 милиона лв. Пеевски. За да ѝ бъде запушена устата, те започнаха да вадят компромати против нея. Те целят да бъде отклонено вниманието от същинския въпрос – за какво не вървят следствията и за какво не е уголемен „ Чирен “. Всичко е блокирано поради тези 20 милиона лв., които си е изискал Делян Пеевски “, съобщи националният представител от ПП-ДБ.
„ Ако желаеме да променим модела, в случай че не желаеме да ни крадат всеки ден и не желаеме децата ни да умират на пътя, тъй като някой си е изискал % от отпуснатите пари, би трябвало да излезем и да гласуваме за нещо, което не е Борисов или Пеевски. Тук стои въпросът по какъв начин можем да го реализираме. Дълги години бе чувството, че в случай че се направи смяна в институциите, това ще реши казуса. Видяхме, че не работи по този метод. Важно е да разберем за какво не проработи. Причината е, че посредством контрола върху Висш съдебен съвет и тези органи, които дефинират кадровата политика, се оказа, че дейно на основни места може да се сложат хора, които също толкоз дейно извършват поръчките на тези, които са ги поставили “, разяснява акад. Николай Денков.
„ Главният прокурор е значим освен тъй като може да повдигне обвинявания, а и тъй като основният прокурор и неговите подчинени могат да скрият обвинявания. Именно това е огромният боязън на Борисов и Пеевски. Има готови обвинявания и когато Борисов взе участие в този проблем, ние нямаме придвижване по тези обвинявания, тъй като Борисов е там и прокуратурата ги блокира. Сарафов е забит с пирони на стола си, с цел да не мърда, тъй като ги е боязън, че в случай че пристигна същински основен прокурор, той може да извади делата на трупчета и да разбърка цялата политическа система. Те нарушават закона и Конституцията “, съобщи Денков.
„ В момента топприоритет е премахването на Борисов и Пеевски от политическия терен, както и битката с корупцията, с цел да се увеличи качеството на това, което се прави. Ако спрем кражбите, можем да повишим и приходите на българите. Ще търсим метод да работим с всеки, който е подготвен да работи в тази тенденция. Много неща от тези може да се създадат още със сформирането на Народното събрание. На Борисов и Пеевски ние нямаме никаква религия и не са в уравнението. Ако намерим други, с които можем да работим, ще търсим метод да изградим общ консенсус “, съобщи още той.
„ Много ясно сме споделили главните си цели – европейско развиване и битка с корупцията. Това са главните цели на плана. Европейското развиване е най-хубавият метод за битка с корупцията, тъй като в Европа има правила против корупцията и тя не се толерира там. Най-големият проблем сега е, че не знаем къде стои планът на Радев във връзка с тези два аспекта “, съобщи Николай Денков.
„ Ясно е, че опитът за пришиване към ПП-ДБ на случая „ Петрохан “ е неестествен. По-важно е какво се е случило през 2024 и 2025 година, когато е било държавното управление на Росен Желязков и се вършат учения с Министерство на вътрешните работи с тази група. Не единствено да се пробват да окалят ПП-ДБ, само че и да прикрият още веднъж отношението на ГЕРБ, хора, свързани с ГЕРБ, към тези събития. Това е главната цел на офанзивите във връзка с случая „ Петрохан “. Има Такъв Народ толкоз цинично подходиха в осъществяването на тази задача, че отвратиха доста хора от себе си – това мародерство и лешоядство. Направиха всичко допустимо, с цел да отвратят хората от политическата система, само че най-много от себе си, по тази причина няма да влязат в Народното събрание “, разяснява Николай Денков.
„ Вървим много преди крайния период с листите на ПП-ДБ. Докато нямаме извънредно подписано всичко, по-добре да не се разяснява. Днес съвсем завършваме с листите. Божанков още преди гласуването си бе казано, че ние ще би трябвало да се разделим с него, това му бе казано седмица преди гласуването за ръководител на Народно събрание, същото бе казано на Лорер. Това е по нашия правилник. Това беше и обяснението за какво е подобен методът. Имаше решение на Националния съвет на Политическа партия единствено преди няколко седмици. Харесвам Божанков като оратор, само че като си в Народно събрание – ние сме във война, тъй като тези хора стрелят против нас с всичко допустимо “, съобщи акад. Николай Денков пред Божидар Русев.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




