Бившият локомотив на еврозоната неудържимо я тегли към дънотоЕвропейската комисия

...
Бившият локомотив на еврозоната неудържимо я тегли към дънотоЕвропейската комисия
Коментари Харесай

Икономиката на Европа изостава безнадеждно от американската

Бившият локомотив на еврозоната неудържимо я тегли към дъното

Европейската комисия за следващ път ревизира надолу прогнозите си за икономическия напредък за тази година.

„ сподели европейският стопански комисар Паоло Джентиле на 12 февруари в Брюксел. Прогнозите за напредък на Брутният вътрешен продукт за еврозоната и Европейски Съюз бяха понижени с половин пункт от последните им прогнози през ноември до надлежно 0,8% и 0,9% за тази година.

„ написа Le Figaro.

Най-голямата стопанска система в Съюза, Германия, се забавя, като растежът е стеснен до 0,3% тази година (Берлин даже се е насочил към единствено 0,2%)... Втората по величина стопанска система в Европа, Франция, се оправя малко по-добре, предвижда се напредък от 0,9% през 2024 година и 1.3% през 2025 година

Третата по величина стопанска система, Италия, попада сред тези два водача: 0,7% през 2024 година и 1,2% през 2025 година Най-слабо представяща се през днешния ден е Швеция, чийто Брутният вътрешен продукт се чака да нарасне единствено с 0,2% през 2024 година, по-късно с 1,6% през 2025 година след спад от 0,1% през 2023 година

„ - отбелязва Les Echos.

Някогашният локомотив на еврозоната Германия през днешния ден дърпа стопанската система на Европейски Съюз към дъното. Кризата в Германия алармира, че предстоят още доста проблеми, написа Bloomberg. Това са икономическа застоялост, проблеми с недвижимите парцели и най-високото равнище на банкрути на компании в Европа. Тази наклонност се форсира от началото на украинския спор, който докара до внезапно повишаване на цените на електрическата енергия за компаниите - производители на енергоемка продукция в страната.

Експертите допускаха, че откакто немската стопанска система се сви през последното тримесечие на предходната година, ще „ взем лека отмора “ през 2024 година, само че това не се случва. Търсенето от страна на кредитополучателите на вложения в браншове като инженерство, произвеждане и технологии е намаляло.

Фонд мениджърът на Barings Браян Мангвиро показва, че

На Световния стопански конгрес в Давос, който се организира през януари тази година, настроенията във връзка с Германия надалеч не бяха оптимистични, напомня Bloomberg. Най-голямата стопанска система в Европа загуби репутацията си на непоклатимост и се бори, защото конкуренцията нараства във всичко - от машини до коли, в това число електрически транспортни средства, с напредването на технологиите.

„ се отбелязва във февруарското прессъобщение от Weil, което пресмята Weil European Distress Index въз основа на данни от повече от 3750 регистрирани компании и финансови знаци.

„ предизвестяват специалистите от Weil.

Цените не престават да порастват по-бързо от междинното в Белгия (3,5% през 2024 г.), Австрия (4%), Унгария (4,5%), Полша (5,2%) и България (3,4%), Франция е в границите на междинното за еврозоната (2,8%) през 2024 година, по-късно 2% през 2025 г.).

Държавните и държавните ръководители са загрижени за разликата в растежа и конкурентоспособността сред Европейски Съюз и Съединените щати. Бившият италиански министър председател Енрико Лета даде обещание скоро да показа отчет за това по какъв начин най-добре да се употребяват лостовете на вътрешния пазар за възкръсване на стопанската система на Стария свят. А някогашният президент на ЕЦБ Марио Драги се зае да приготви отчет за проблемите с конкурентоспособността на Европейския съюз.

Експортно насочената стопанска система на Европейския съюз не може да се съживи за една нощ заради вътрешното търсене, което също понижава. А конкурентоспособността на еврозоната без евтини съветски енергийни запаси ще продължи да понижава.

Заради отхвърли от съветски газ Европа е изправена пред " невъобразима " и необратима икономическа рецесия, написа японският финансов анализатор Казухико Фуджи. Той показва, че Старият свят няма да може да се избави от най-опасния стопански потрес. Причината е по този начин нареченият „ негативен спред “(negative spread),, с който се сблъскват генериращите компании в Европа, когато цената на заема надвишава приходите от интервенциите, свързани с потреблението на кредитните средства.

Ако енергетиката на Европа не носи и не може да носи облага, то това значи неминуем колапс на цялата европейска стопанска система. За това в действителност предизвестява японският икономист.

Негативния спред, в който са хванати енергийните компании на Европейски Съюз, прави всякаква поддръжка от страна на управлението на Европейски Съюз безсмислена. Населението схваща това, изразявайки своя скептицизъм в другите анкети и изследвания. Европейските индустриалци също схващат това, бързо прехвърляйки, както писахме, бизнеса си в Америка (което в действителност целят там).

Един от факторите, ускоряващи колапса на стопанската система на еврозоната, е жестоката конкуренция сред водачите на Европейския съюз, Германия и Франция, която от време на време прераства в икономическа война.

Така през есента на 2022 година немският канцлер Олаф Шолц, без да се съветва с французите, отпусна 200 милиарда евро за поддръжка на немската енергетика, което съгласно Франция обрича други европейски страни на енергийно заличаване.

„ “, написа The Telegraph по това време.

„ ужасяващ е Le Figaro. От своя страна SudRadio приказва намерено за икономическата война на Германия против Франция.

От икономическата война има една крачка до директния бойкот.

В неотдавнашен отчет на френския мозъчен концерн Ecole de Guerrе Economique (EGE) се споделя:

Докладът акцентира,

В резултат на тази конкурентна борба в Европа всички ще изгубят.

Високите цени на газа принуждават европейските компании да реалокират производството си в Съединени американски щати, написа The Wall Street Journal. - написа WSJ.

Това заплашва Европа с, която визира изключително тези компании, които създават енергоемки артикули.

„ оплаква се The Wall Street Journal. „, оповестява Daily Telegraph.

„ сподели Силвия Арданя, началник на европейските стопански проучвания в Barclays Bank, като даде да се разбере, че това ще бъдат освен европейски производители.

Без значение какъв брой коства газът в Европа, цените в Съединените щати постоянно ще бъдат доста по-ниски заради забележителното разширение на производството на LNG от личните залежи. Износът на полутечен природен газ от Съединени американски щати получи огромен подтик доникъде на лятото с спомагателния потенциал, приближаващ от новия терминал Calcasieu Pass на Venture Global LNG Inc в Камерън Париш, Луизиана, както и увеличеното произвеждане във водещия американски експортьор Cheniere Energy Inc.

Анализаторите на Citigroup разгласиха прогнози за цената на природния газ за 2024 година на пазарите в Северна Америка и Европа, оповестява MarketWatch.

Според главния сюжет, газът в Съединени американски щати през 2024 година ще бъде приблизително 2,3 $ за 1 милион английски топлинни единици (BTU) през първото тримесечие и 2,1 $ за 1 милион BTU през второто и третото тримесечие.

Цената на газа в обекта на TTF в Холандия през настоящото тримесечие ще бъде приблизително 8,5 $ за 1 милион BTU, а през второто тримесечие ще се усили до 10 $ за 1 милион BTU.

При съществуването на подобен хендикап, американските компании за полутечен природен газ са насочили погледа си към европейския газов пазар, пробвайки се да се възползват от обстановката и да извлекат оптималната облага от нея.

А Европа, която Съединени американски щати се пробват да се откажат от съветските енергийни запаси, се трансформира в пленник на обстановката. Страните от Европейски Съюз са принудени да заплащат на Вашингтон за LNG, изпразвайки бюджетите си и пълнейки американския. написа швейцарският вестник Blick.

Съединени американски щати също източват финансов капитал от Европа.

Най-активно от Европейския съюз бяга американският капитал. 106 американски фондове всеобщо изтеглят средствата си от Европейски Съюз. Най-големият в света американски капиталов фонд BlackRock и най-големият управител на активи в Европейския съюз, френският фонд Amundi, се отърваха от европейските си активи.

Една от главните аргументи за загубата на интерес към европейските активи са прекомерно строгите условия на Европейския съюз по зелената ESG стратегия (екологична, обществена, управленска), които се постановат на Брюксел от Вашингтон.

Дори европейските петролни и газови компании са изгубили интерес да влагат в планове, ситуирани в Европа, в това число производството в Северно море. Това се случи на фона на напразните молби и претенции от доста държавни управления, в това число Обединеното кралство, да се влага в производството на нефт. Сред главните аргументи са все по-строгите условия за съблюдаване на зеления дневен ред.

Потокът от европейски капитали към Съединени американски щати визира освен автомобилната промишленост, само че и редица компании от металургичната, химическата и други промишлености. Говорим за възходящата „ евакуация “ на производителите на зелена сила в Съединените щати.

Най-мощният тласък за това беше „ Законът за инфлацията “, признат от президента на Съединени американски щати Джо Байдън на 16 август 2022 година, който накара европейците да приказват за началото на икономическа война сред Съединени американски щати и Европейския съюз.

„, написа немският бизнес портал WirtschaftsWoche. –

Бягството на капитали от Европа продължава да пораства. От европейските фондове са изтекли 27 милиарда $ през първата половина на 2023 година „ Инвеститорите гласоподават с краката си, когато става въпрос за едва представящи се европейски акции “, се споделя в отчет на Bank of America.

Гледайки напред, можем да кажем с цялостна убеденост, че Европейският съюз към този момент загуби икономическата война с Америка. Съединените щати сполучливо отстраниха единствения си цивилизационен съперник на геополитическата сцена. Освен това европейските политически марионетки, послушни на вашингтонските куратори, сами използваха безумните си ръце в това съдбовно за Стария свят събитие.

Чудя се дали са чували известната от „ Ревизор “ на Гогол, история за вдовицата на унтер-офицера, която сама се е бичувала?

Превод: Европейски Съюз

Източник: Фонд Стратегической Культурый

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед7386Доц. Александър Сивилов: Тръмп би могъл да стабилизира Съединени американски щати, търсейки нови съдружници, в това число и РусияАлтернативен Поглед12350Доц. Александър Сивилов: Ако не се направи нещо доста бързо, Европа ще се разпадне стопански!Алтернативен Поглед38314Проф. Дарина Григорова: Съединени американски щати основават центрове на мощ - Съединени американски щати, Европа, Япония - оста на новия международен редАлтернативен Поглед50446Проф. Дарина Григорова: Русия постоянно се завръща на своите исторически територииАлтернативен Поглед18375Георги Първанов: Благодарение на саможертвата на съветските войни, България се появява още веднъж на европейската картаАлтернативен Поглед378307Явор Дачков за тайните театрални сюжети на Пеевски и Сглобката против РадевАлтернативен Поглед161390Полк. Николай Марков: Изпращането на наши военни в Украйна ще провокира революция в БългарияАлтернативен Поглед125226Полк. Николай Марков: Аз мисля, че България е избрана да се трансформира в гетоАлтернативен Поглед117925Явор Дачков: Интервюто на Тъкър Карлсон с Путин няма по какъв начин да не е контрактувано сред Русия и Съединени американски щати за разпределяне на напрежениетоКоментарен Поглед102735Д-р Румен Петков: Истината е шокираща! Съединени американски щати се опасяват от Тагарев, ето за какво....Авторски:ПоследниНай-четениПанко Анчев33691Националният празник на българския народ и освирканата власт

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР