Бившият френски национал Тиери беше бурно освиркан от публиката по

...

Ирландските фенове не са простили на Тиери Анри

Бившият френски национал Тиери беше бурно освиркан от публиката по време на мача сред и (2:2) в Дъблин. е част от треньорския щаб на “червените дяволи ”. През първата част на контролната среща той беше показан в непосредствен проект на видеостената на “Авива Стейдиъм ”, което незабавно провокира отрицателна реакция от домакинските последователи.

Причината не е изненадваща. През 2009 година и се срещнаха в бараж за класиране на Световното състезание. “Петлите ” завоюваха с 1:0 в Дълбин, само че в реванша изгубиха със същия резултат и се стигна до продължения. В 103-ата минута си оказа помощ с ръка, а по-късно подаде на Вилиам Галас за изравнителния гол. Съдията не видя нарушаването и зачете попадението, което прати французите на финалите в ЮАР.

A warm welcome to Dublin for Thierry Henry…