Битката за титлата в България ще се реши в последния

...

Пропусната дузпа в края обърна битката за титлата, Лудогорец отново е на върха

Битката за купата в България ще се реши в последния кръг, само че Лудогорец още веднъж се завърна на върха и към този момент всичко зависи от първенците.
Прочетете още
Това стана ясно, откакто ЦСКА не съумя да победи ЦСКА 1984 като хазаин - 1:1, а Лудогорец обърна Левски и победи с 3:2 също вкъщи.

ЦСКА съумя да открие в 44-та минута след топовен изстрел на Енис Махмутович.

В края на полувремето обаче ЦСКА 1948 съумя изравни след удар от отдалеченост на Педриньо.

В самия завършек на дуела ЦСКА получи дузпа за игра с ръка в пеналта на Ангел Грънчов. Зад топката застана Иван Турицов, само че той стреля неопределено и по този начин мачът приключи 1:1 и ЦСКА пропусна шанса да остане водач кръг преди края.

В Разград Лудогорец се изтеза, само че след поврат с 3:2 победи Левски.

В 23-та минута Кирил Десподов откри от дузпа, само че в 33-та минута след хубаво центриране на Галчев Илиян Стефанов засече и изравни резултата.

В 60-та минута Филип Кръстев напредна, стреля, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на първенците - 1:2.

Лудогорец изравни в 66-та минута, когато Десподов центрира от корнер, а Пьотровски засече с глава - 2:2.

В 72-та минута Лудогорец направи цялостен поврат. Десподов центрира в пеналта, а Игор Тиаго се извиси и с глава не остави шансове на Андреев - 3:2.

С успеха към този момент Лудогорец е водач с 82 точки, а ЦСКА е на второто място с 18 точки. Тимът се нуждае от победа против Черно море във Варна в сряда, с цел да стане първенец за 12-ти следващ път. ЦСКА би трябвало да се надява Лудогорец да не победи, а " алените " да завоюват против Левски.
Източник: trafficnews.bg