Битката за призовите позиции в английската Висша лига ще бъде

...

Челси с втора загуба от четири мача, не успя да вкара гол на Шефилд Юнайтед, а получи три

Битката за призовите позиции в британската Висша лига ще бъде безмилостна до последния вероятен миг.

Това бе в допълнение доказано от следващата среща в елита на Острова, приключила при малко предстоящ краен резултат.

Грандът Челси, който е в битката за третото място в крайното класиране на шампионата, позволи чиста загуба при визитата си на Шефилд Юнайтед.

Домакините завоюваха с 3:0, с попадения на МакГолдрик (разписал се на два пъти) и МакБърни.
 Лампард: Вилиян и Пулишич са нашата мощ

" Най-добрите атакуващи играчи в света създават и вкарват постоянно голове "

В 18-ата минута удар на Макбърни от воле рикошира и стана доста комплициран за Кепа, който въпреки всичко мазета на голлинията.

Макголдрик обаче направи добавка от близко, с която даде задатък на домакините.

12 минути преди края на първата част " остриетата " нанесоха нов удар. Стивънс проби отляво и центрира към Макбърни, който засече с глава от няколко метра разстояние. Кепа не помръдна, макар че топката бе ориентирана в неговия ъгъл.
 Снимка 487709
Източник:

Усилията на гостите да стигнат най-малко до точката бяха неистови, само че отбраната на противника бе добре издигната и до последния сигнал не позволи неточност.

Нещо повече, в 77-ата минута МакГолдрик вкара за повторно топката в мрежата, като по този метод постави дефинитивна точка на разногласието.
 Снимка 487711
Източник:

Така Челси остава с 60 точки на сметката си на третата позиция. Лестър е четвърти, с точка по-малко, а с две обратно е и Манчестър Юнайтед. И двата отбора обаче към момента не са изиграли срещите си от настоящия кръг.

Това слага Челси в позиция наложително да вземе максимума от оставащите си срещи до края на шампионата.

Шефилд пък е към този момент под номер 6 в подреждането и може да се трансформира в една от огромните изненади през сезона в Англия.