Битката за място на световното първенство в Русия догодина, популярна

...

Исторически провал за край на цикъла

Битката за място на международното състезание в Русия следващата година, известна на футболен език като " квалификационен цикъл ", приключи с невъобразим неуспех на България. Националният ни тим позволи не съумя да победи континенталния новобранец Люксембург за първи път в историята - 1:1. В досегашните 13 дуела, първият от които датира от далечната 1969 година, попадаха единствено победи. Слаба разтуха е, че неотдавна противникът съумя да измъкне 0:0 при гостуването си на Франция.

През първото полувреме вратарят Пламен Илиев избави тима на Петър Хубчев от погром пред към 1000 невярващи фенове. Единственото попадение падна още в 3-ата минута - Оливие Тил бе прецизен от границата на наказателното поле. За информация - 21-годишният отбранителен халф носи екипа на " Прогрес " Нидеркорн, който се движи на втора позиция в шампионата на Люксембург. След гола противникът пропиля две чудесни благоприятни условия да направи задатъка си по-убедителен.

След почивката домакините отпаднаха физически и българите най-сетне стартира да основава положения. При едно от тях Ивайло Чочев съумя да осъществя и по този начин избегнахме още по-голям срам.

Така квалификациите завършват извънредно спорно. От една страна нашите победиха вкъщи Холандия и Швеция (за първи път от 50 години). От друга обаче точката довечера е единствена на непознат терен. Така или другояче България остава надалеч от формата, която може да обезпечи присъединяване на огромен конгрес.
Източник: btvnovinite.bg