Биляна Дудова приключи участието си на Световното първенство по борба

...

Биляна Дудова елиминирана на репешажите в Полша

Биляна Дудова завърши присъединяване си на Световното състезание по битка за младежи и девойки до 23 години. Европейската шампионка за дами бе отстранена на репешажите в полския град Бидгошч.

В категория до 58 кг националката отстъпи в първия кръг пред японката Юдзуру Кумано с 2:10.

Европейската шампионка Биляна Дудова пред ТОПСПОРТ: Голямата ми фантазия е олимпийското злато!

" Искам купа и от международното, имаме неповторим треньорски щаб в националния тим "

След това Кумано доближи до финала и изтегли българката на репешажите за бронза, където обаче Дудова загуби от Татяна Кит (Украйна) с 2:5.

Миглена Селишка (48 кг) и София Георгиева (69 кг) ще се качат на тепиха на следващия ден, за своите битки от конкуренцията.

Миглена Селишка пред ТОПСПОРТ: Вярвам, че най-големите ми триумфи занапред предстоят

" Голямата ми цел е залто от Олимпийските игри "