Публикуваxa доклада със сигналите от МВР срещу Гешев
БГНЕС Висшият правосъден съвет разгласява отчета със сигналите от Министерство на вътрешните работи против основния прокурор. Документът беше изпратен до Министерството на правораздаването. Според отчета, изпратен от силовия министър, Гешев е " направил груби нарушавания на закона и европейските стандарти в региона на наказателния развой ".
Споменава се още, че обвинител номер едно е уронил престижа на правосъдната власт и на президента след встъпването си в служба със своите " неприемливи обществени дейности и изяви ".
По-рано денем правосъдният министър изясни, че е получил сигнали от за нарушавания, осъществени от обвинител номер едно. " Смятам, че има дейности и бездействия, които накърняват престижа на правосъдната власт ", изясни правосъдният министър.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




