Безплатен чадър и два шезлонга, но срещу 30 лева сметка

...
Безплатен чадър и два шезлонга, но срещу 30 лева сметка
Коментари Харесай

Като в Гърция, ама не съвсем: Заведение в Несебър примамва плажуващи с безплатен чадър срещу ... 30 лева сметка

Безплатен чадър и два шезлонга, само че против 30 лв. сметка оферират плажни заведения по Южното Черноморие. За разлика от Гърция, където можем да употребяваме оборудванията през целия ден против едно фрапе, у нас луксът излиза по-солено, написа „ Телеграф ”. Една от местата, където се предлага услугата, е бар край морето на южния плаж в Несебър. Към заведението има десетина чадъра, комфортни меки кресла и шезлонги. Храна не се предлага, а 30-те лв. би трябвало да се натрупат единствено от напитки и сладолед.

Туристите обаче не се двоумят да се възползват от екстрата, тъй като на същия плаж, само че без консумация, чадър и два шезлонга излизат 24 лв.. В заведението пък не броят сметката до стотинка и хората употребяват екстрата и за двайсетачка. Така опашката от искащи да се възползват от удобството се вият още от сутринта. Сметката се избива бързо, тъй като цените по плажните заведения са много високи.

Фрапето, което е една от най-ободряващите питиета в жегата, се предлага за 3.50 лв.. Бирата излиза сред 4 и 5 лв. според от типа, а безалкохолните питиета са 2-3 лв.. Феновете на леките алкохолни коктейли броят десетчака за огромна мента със сода или спрайт. Сладоледът в заведението също се написа в сметката, а фамилиите с деца не минават,. Без да се бръкнат най-малко с 5 лв. за сладкото ледено прелъщение.
В разгара на сезона плажните заведения се пукат по шевовете, само че тези, които оферират услугата „ консумация против сянка”, към момента се броят на пръсти. Повечето плажни заведения и кафета имат избрани цени за екстрите, като се договарят за тях с концесионера. Така да вземем за пример шатра, която наподобява като спалня, излиза 40 лв.. На нея може да се събере семейство с две деца или компания от четири-пет индивида. Те могат да употребяват шатрата и без да употребяват нищо, само че в случай че си поръчат пиво или храна, плажът им излиза най-малко 50 лв..
Източник: blitz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР