Без да се мине в чакалнята на еврозоната, няма как

...
Без да се мине в чакалнята на еврозоната, няма как
Коментари Харесай

Борисов: Надявам се документите за членството ни в еврозоната да са готови до дни и да бъдат внесени

Без да се мине в чакалнята на еврозоната, няма по какъв начин да се стигне до еврото, акцентира финансовият министър
„ Надявам се документите за участието на страната в еврозоната да са подготвени до дни и да бъдат импортирани “, уточни министър-председателят Бойко Борисов на брифинг в Министерския съвет.

Борисов разясни, че при влизането в чакалнята на еврозоната, влизаме и в банковия съюз, където парите са под общ надзор и което дава гаранция за безспорната бистрота и на българските банки.

Финансовият министър Владислав Горанов добави, че без да се мине в чакалнята на еврозоната, няма по какъв начин да се стигне до еврото. Според Горанов не се слага под подозрение изгодата от влизането на страната ни в чакалнята на еврозоната. Финансист №1 разясни, че след тази стъпка свободно и без ограничавания Българска народна банка ще изпраща левове в ЕЦБ и ЕЦБ ще връща евро в Българска народна банка.

Относно новото управление на Българската банка за развитие/ББР/, министър председателят Борисов разясни, че напълно е упълномощил на финансовия министър да се занимава с фрагментите в банката. Владислав Горанов акцентира от своя страна, че при подбора на мениджърите на ББР дружно с икономическия министър Емил Караниколов са търсели хора, които имат опит в банковото дело.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР