ДПС сигнализира всички ресорни европейски институции, Европол и Интерпол за

...
ДПС сигнализира всички ресорни европейски институции, Европол и Интерпол за
Коментари Харесай

С какви данни е злоупотребил Демерджиев?

ДПС алармира всички отраслови европейски институции, Европол и Интерпол за невиждан теч и огромна корист с персонални данни на жители на Европейски Съюз и трети страни по така наречен “PNR-гейт ”, оповестява пресцентърът на партията. Именно с данните от тях бе изнесена информация за полетите на водача й Делян Пеевски, касаещи персоналния му живот, а дружно с това - и полети на конституционния арбитър Десислава Атанасова. Всичко бе изведено обществено в чуване на Министерство на вътрешните работи шефа Иван Демерджиев предходната седмица. 



Ето защо става въпрос:

Сигналите са за фрапантна корист с PNR (Passenger Name Record) данни на над 100 000 души, жители на разнообразни страни, и непозволено потребление на данни извлечени от Национално звено за приемане и култивиране на резервационни данни на пасажерите в Република България от страна на министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев в съглашателство с и.ф. ръководителя на Държавна организация национална сигурност (ДАНС) Станчо Станчев и директорa на Главна дирекция Борба с проведената престъпност (ГДБОП) към Министерство на вътрешните работи Мартин Златков и последващото им оповестяване и разпространяване в общественото и медийно пространство с политически цели и без връзка с каквото и да е наказателно гонене.

Паралелно с това са сигнализирани посолствата на всички страни, чиито жители са евентуално наранени, както и техните съответни органи по отбрана на персонални данни и националните структури, които оперират PNR-системата, както и европейски НПО-та, които работят по тематиките на отбрана на демокрацията, гражданските права и отбрана на персоналните данни.

В сигналите се засяга нарушаването на три европейски наставления и Хартата на главните права на Европейски Съюз и регламента за GDPR.

Вносителите са приложили подробна информация и доказателства за всяко едно от нарушаванията.

Бързите дейности по устновяване на злоупотребите и незабавните наказания за пресичането на сходни пробиви би трябвало да отговорят на този абсурден гейт, който компрометира интернационалната система за сигурност, уронва престижа на България като предан сътрудник и основава риск от хиляди цивилен правосъдни каузи за жестоко нарушаване на цивилен права.See less
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР