Бетис победи Спарта Прага с 2:1 в мач от група

...

Бетис обърна Спарта Прага за първа победа в ЛЕ

Бетис победи Спарта Прага с 2:1 в мач от група С на Лига Европа. Андалусийци трябваше да вършат поврат, с цел да стигнат до триумфа, откакто Велко Бирманчевич откри резултата в 3-ата минута. В 9-ата минута Асан Диао изравни, а победното попадение беше дело на Иско в 79-ата минута.

С триумфа испанският отбор събра 3 точки, колкото има и чешкият гранд.

Срещата стартира чудесно за Спарта, който поведе още в 3-ата минута. Тогава Матей Райнс откри Велко Бирманчевич в наказателното поле, който от близка отдалеченост не остави шансове на вратаря. Бетис бързо съумя да стигне до равенството. Асан Диао се възползва от груба неточност на Петер Виндал и изравни.

Победното попадение за домакините падна в 79-ата минута. Тогава Иско навърза няколко бранители на противника и с акуратен удар осъществя за 2:1.