Бетис и Райо Валекано завършиха при резултат 1:1 във втори

...

Бетис е вторият финалист за Купата на краля

Бетис и Райо Валекано приключиха при резултат 1:1 във втори мач от полуфиналите за Купата на краля. С равенството „ зелено-белите “ се класираха на край в шампионата, където ще се изправят против Валенсия.

Мачът вървеше скучно, само че в интерес на Бетис в общия резултат до последния четвърт час. В 80-ата минута Бебе означи приказен гол от директен свободен удар, с който прати в нокдаун възпитаниците на Мануел Пелегрини.

Отговорът на опитния ментор обаче не закъсня – 120 секунди след попадението, направило общия резултат еднакъв, той включи в игра живата легенда Хоакин. 40-годишният футболист изигра основна роля за гола на „ лос вердибланкос “, отправяйки страховит пас в кулоар към Серхио Каналес в продължението на срещата. Испанският футболист опита пас, само че топката се отклони в крайници на състезател на валеканци и след допиране на тарана Борха Иглесиас влетя в мрежата на гостите.

Финалът за Купата на краля е на стадион "Ла Картуха " в Севиля, което дава съществено домакинско преимущество на Бетис.