Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия

...

Бетис и Атлетик Билбао не успяха да си отбележат

Бетис и Атлетик Билбао завършщиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Ли Лига. Двата отбора направиха оспорван мач, само че никой от тях не съумя да откри пътя към гола.

В десетата минута Атлетик Билбао изиска дузпа, само че съдията реши, че играта би трябвало да продължи. В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, само че националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно избавяне. В 40-ата минута пропуща за Атлетик направи Иняки Уилямс.

Второто полувреме продължи да бъде много забавно, като домакините имаха по-добрите положения. В 53-ата минута Фекир стреля от директен свободен удар на сантиметри от десния дирек. След час игра Унай Симон избави и рисков удар на Луис Енрике от домакините. В добавеното време пропуск от фал за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изпъден бранителят на домакините Луис Фелипе.

След това тъждество двата отбора остават един до различен в класирането с по 25 точки, надлежно на 5-ата и 6-ата позиция.

Снимки: Imago