Бешикташ победи Галатасарай с 2:1 в едно от големите дербито

...

Канадец поведе Бешикташ за обрат срещу Галатасарай в голямото дерби на Турция

Бешикташ победи Галатасарай с 2:1 в едно от огромните дербито на турския футбол. Двубоят бе от 10-ия кръг на Суперлигата. „ Чим бом” излезе напред на „ Водафон Парк” в 36-ата минута с гол на Александру Чикалдау. Пет минути по-късно Кайл Ларин изравни. Канадецът се трансформира в воин за домакините в 64-ата минута, когато направи поврат. В 79-ата минута Мостафа Мохамед пропусна дузпа.

С триумфа „ черните орли” събраха 20 точки и излязоха на трето място във краткотрайното класиране. „ Лъвовете” са с три точки по-малко на осмо място. Лидер е Трабзонспор с 24 точки.

Срещата стартира с по-добра игра на домакините. В 10-ата минута Миралем Пянич опита остро центрира отдясно. Топката летеше рисково към вратата на Фернандо Муслера, само че кацна на горната греда. Девет минути по-късно Пянич със страховит пас изведе Алекс Тейшейра самичък в наказателното поле. Бразилецът обаче прати топката около вратата.

В 35-ата минута „ лъвовете” поведоха. Керем Актюркоолу проби през центъра и откри Александру Чикалдау пред наказателното поле. Румънецът насочи неспасяемо в левия ъгъл за 0:1. Пет минути по-късно „ черните орли” изравниха. Кайл Ларин се възползва от неточност на Муслера, който излезе, само че не съумя да улови топката, и от сложна позиция с глава вкара за 1:1.

В 56-ата минута Ларин можеше да направи цялостен поврат. Валентен Розие проби отдясно и центрира остро. ДеАндре Йедлин съумя в последния миг да изпревари канадския нападател и мазета топката.

В 64-ата минута обратът бе факт. Пянич центрира от корнер, Неджип Уйсал продължи с глава към далечната греда, където Ларин съумя да изпревари бранител и опъна мрежата за 2:1. Две минути по-късно „ чим бом” бе покрай изравнителен гол. Далечен шут на Халил Дервишоолу мина рисково около лявата греда.

В 71-ата минута Ларин бе покрай своя хеттрик. Канадецът засече с глава следващото чудесно центриране на Пянич, само че този път Муслера съумя да избави. Осем минути по-късно Галатасарай получи дузпа, откакто Домагой Вида игра с ръка след удар на Керем Актюркоолу. Зад топката застана резервата Мостафа Мохамед. Египтянинът стреля в долния десен ъгъл, само че Ерсин Дестаноолу съумя да избие.