Беше разпространен текста на една иранска нота във връзка с

...
Беше разпространен текста на една иранска нота във връзка с
Коментари Харесай

МВнР: Нотата от Иран е факт, но нямаме притеснения

" Беше публикуван текста на една иранска нота по отношение на тематика, която неведнъж беше засягана и в формален порядък, а и в общо обяснителен порядък, а точно самолетите, които сега са част от предното разположение на НАТО на летище " Васил Левски " в София. Няма учредения за растеж на опасенията на българските жители. С иранската страна ние поддържаме ненакърнени дипломатически връзки. Няма намаляване на равнището на тези дипломатически връзки. Комуникацията тече по един натурален, въпреки и характерен в тази обстановка метод. На иранската страна е казвано и ще бъде ясно разяснявано, че България не е във война. Не следва да влиза в такава скица. Ако подобен беше казусът, Народно събрание трябваше да вземе решение. Такива планове нито има, нито ще има. За разлика от други страни, в това число и някои прилежащи, нашият парламент не е одобрявал решения за поддръжка за съответни военни дейности в региона на Ормузкия проток. ", сподели още Райков.

 

" Българската територия по никакъв метод не се употребява, даже логистично, за подкрепяне на интервенциите на Съединени американски щати и Израел против Иран ", съобщи при започване на март министърът на защитата Атанас Запрянов, разяснявайки появилите се американски самолети на българско летище.

 

По думите му наличието на самолетите е регламентирано напълно от публични дипломатически ноти, изпратени от държавното управление на Съединени американски щати посредством американското посолство в София, според Закона за прекосяване и престояване на съюзнически и непознати въоръжени сили на територията на страната.

 

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР