Берое записа победа №12 в предпоследния кръг от мъжкото баскетболно

...

Черно море Тича с нова загуба и нова контузия

Берое записа победа №12 в предпоследния кръг от мъжкото баскетболно състезание, откакто се наложи със 76-60 над Черно море Тича в зала " Общинска " в Стара Загора. Въпреки това баскетболистите на Любомир Минчев остават на пета позиция в класирането, а варненци са на осмо място в таблицата.

Срещата стартира равностойно, само че единствено за няколко минути. След това домакините дръпнаха с 11 точки (18-7) 4 минути преди края на първата част. От там нататък разликата варираше, само че по този начин и не се стигна до конспирация в мача. Контузия в ръката пък извади от игра капитана на гостите Веселин Георгиев 46 секунди преди края на третата четвърт и той не се появи в игра до края на мача. Най-голямата разлика в интерес на Берое пристигна 7:40 минути преди края на срещата, когато резултатът стана 68-45. След това мачът просто се доиграваше.

Най-резултатен за триумфа на Берое беше Филип Виденов с 16 точки, а Аджеи Бару приключи с дабъл-дабъл 14 точки и 13 битки.

За Черно море Тича Цветослав Острев се разписа с 16 точки, а Симеон Илиев завърши срещата с 12 точки.

В идващия кръг на 24 април (вторник) Берое гостува на Академик Бултекс 99, а Черно море Тича на Ямбол.
Източник: petel.bg