Берое“ загуби с 0:1 от Балкани“ (Косово) в първата си

...

Берое загуби в първата си контрола

„ Берое “ загуби с 0:1 от „ Балкани “ (Косово) в първата си контролна среща за годината.

Единственото попадение падна в 6-та минута, а през първата час на два пъти гредата избави първенеца на Косово. Иван Караджов пък отрази удар от бялата точка.

Още в 30-та секунда Вини Трибуле получи добър извеждаш пас, навлезе в пеналта и стреля, само че ударът му срещна страничния дирек.

Резултатът бе открит в 6-тата минута, когато Кореница бе открит в наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:1.

Десетина минути по-късно още веднъж той бе в рискова обстановка пред Караджов, само че не откри задачата.

„ Балкани “ получиха дузпа в 22-та минута и зад топката застана Грипши, само че Караджов майсторски избави неговия удар.

Пет минути по-късно Мечев стреля от директен свободен удар, само че топката мина над вратата.

Гредата за повторно избави косовския отбор в 34-тата минута. След хубава офанзива за Берое  Калоян Кръстев откри Трибуле, а той продължи за Денислав Станчев. Неговият удар обаче срещна напречната греда.

Шест минути след възобновяване на играта Кръстев стреля с глава, след центриране на Спас Георгиев, само че не откри задачата.

В 57-та минута Серкан Юсеин насочи удар от границата на пеналта, само че топката попадна право в ръцете на вратаря.

Малко по-късно Серкан опитва да изненада стража с удар в близкия ъгъл след фаул, само че стражът се намеси.

Берое стигна до най-опасното си състояние през второто полувреме в 68-та минута, когато Трибуле получи на границата, освободи се добре и стреля, само че вратарят избави.

Последната рискова обстановка бе в добавеното време, когато отлична интервенция на Гошев предотврати второ попадение за „ Балкани “ след удар на Туша.

Следващата контрола на Берое е на 21 януари (събота) против Рубин Казан. Мястото и часът на осъществяване ще бъдат оповестени в допълнение.

Берое: Иван Караджов (46′ Иван Гошев), Георги Динков, Ламбулич, Йоан Бауренски, Спас Георгиев, Симеон Мечев, Серкан Юсеин (87′ Симеон Германов), Божидар Пенчев (75′ Атанас Йорданов), Денислав Станчев (80′ Никола Минков), Вини Трибуле, Калоян Кръстев (80′ Васил Василев)
Балкани: 77. Стиви Фрашери, 2. Арменд Таки, 32. Байрам Яшаница, 5. Лумбард Делова, 3. Арбер Потоку, 20. Едвин Куч, 11. Кендрим Зиба, 6. Линдон Емерлаху, 7. Меритон Кореница, 10. Назми Грипши, 9. Албион Ррахмани
Източник: novinata.bg