Берое загуби от Елицур Рамла със 73:101 точки в мач

...

Трето поредно поражение за Берое в Еврокъп

Берое загуби от Елицур Рамла със 73:101 точки в мач от третия кръг на баскетболния шампионат за дами Еврокъп.

Домакините от Стара Загора започнаха по-убедително дуела, като водеха с 9 точки в първата четвърт при резултат 24:15. Гостите последователно реализираха поврат и на почивката към този момент имаха двуцифрен задатък от 14 точки - 54:40.

След почивката преднината на израелките продължи да пораства, като в заключителните 10 минути от конфликта възпитаничките на Шира Аелион водеха с 34 точки, преди крайното 101:73.

Най-резултатна в дуела бе Шакира Остин от отбора на победителките с дабъл-дабъл от 25 точки и 10 битки.

В другия мач от групата водача в група " Б " ПЕАК-Печ се наложи над Хатай с 64:56.

Берое заема последната 4-а позиция в групата с актив от 3 загуби. Елицур Рамла е втори в подреждането с 3 победи.