Берое се наложи с 3:1 над Хебър Пазарджик в четвъртата

...

Берое ступа Хебър в контролна среща

Берое се наложи с 3:1 над Хебър Пазарджик в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Димо Бакалов откри резултата в 8-ата минута, а незабавно по-късно Макоута удвои. Гостите понижиха посредством Петков в 43-ата минута, а крайното 3:1 оформи Кийлън Лебон.

Домакините започнаха по-активно срещата и съумяха да открият резултата в 8-ата минута. Димо Бакалов получи на границата на наказателното поле и прати топката в далечния ъгъл с акуратен удар. Минута по-късно след офанзива по десния фланг топката по центрирана в пеналта на гостите, където Макоута я прати в мрежата след удар с глава.

Хебър затрудни Берое в идващите минути. В 11-ата след офанзива по левия фланг последва центриране на втора греда, където Хамдиев засече топката от въздуха, само че ударът му срещна гредата. В 34-ата минута Хаджиев насочи удар с глава след корнер, само че топката мина на сантиметри над вратата.

В 39-ата минута Ивайло Лазаров излезе на стрелкова позиция самичък против Перниш, само че стражът на Берое избави. Гостите върнаха едно попадение в 43-ата минута, когато Живко Петков се пребори в наказателното поле и прати топката в мрежата от непосредствена непосредственост.Три минути след възобновяване на играта Лебон проби по фланга и откри Макоута, който незабавно шутира, само че ударът бе блокиран.

В 50-ата минута Хаджиев стреля рисково с глава, само че топката мина над вратата. В 67-ата минута Апостолов изведе чудесно Лебон зад тила на защитата, а французинът прати топката в мрежата с грациозен удар - 3:1. Седем минути по-късно Чаворски получи пред наказателното поле и насочи рисков удар, само че Василев се намеси и избави.

Следващата инспекция на "зелено-белите " е в събота (30 януари) против Ботев в Пловдив.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `