„Берое“ разби с 4:0 „Ботев“/Враца/ в първия мач от 14-ия

...

Апостол Попов закопа Ботевсрещу Берое, врачани разбити с 4:0

„ Берое “ разруши с 4:0 „ Ботев “/Враца/ в първия мач от 14-ия кръг в efbet Лига. Детинска неточност на бранителя на гостите – дядо Апостол Попов, разреши на Ибрахима Конте откри резултата в самото начало. Отново той направи 2:0 в 47-ата минута. Мартин Камбуров повиши от дузпа в 67-ата минута, а 120 секунди преди края на постоянното време резервата Зоран Йосипович се разписа за 4:0.
В първата минута Иван Минчев от домакините опитва мерника си от фаул, само че топката мина над вратата. Ибрахима Конте осъществя в петата минута след огромен подарък от страна на ветерана Апостол Попов. Последният върна нескопосано топката към своя вратар Красимир Костов, а Конте открадна подаването и самичък пред голлинията направи 1:0. Грешката на бранителя разстрои играта на врачани и закономерно последва жесток неуспех.
В 14-ата минута Мартин Камбуров прати топката в мрежата, само че вярно попадението беше анулирано поради засада. Домакините продължиха да плетат офанзиви към вратата на врачани, само че ударите към задачата бяха малко. Пред една от опциите Александър Цветков шутира от границата на наказателното поле, след безредие в пеналтерията на "Ботев ", само че топката мина около рамката.
В началото на второто полувреме Александър Василев центрира отляво, Конте се измъкна от защитата на гостите, подложи крайник и топката се спря в мрежата за 2:0. В 53-ата минута Минчев нацели горната греда. Техничният халф стреля непосредствено от фаул наоколо до тъчлинията, само че ударът му се спря в дирека над Костов.
В 67-ата минута Мартин Камбуров направи 3:0 от 11-метров углавен удар. Императора стреля невъзмутимо и не даде късмет на стража на „ Ботев “. Нападателят към този момент има шест гола от началото на сезона и общо 225 в efbet Лига. Той е на 28 гола от легендата Петър Жеков във безконечната класация на родния шампионат.
В 88-ата минута Йосипович стреля, вратарят на врачани мазета, само че швейцарецът чукна топката, която се спря зад голлинията - 4:0 и подобаващ триумф за заралии.

„ Берое “ – „ Ботев “/Враца/ 4:0

1:0 Ибрахима Конте (5)
2:0 Ибрахима Конте (47)
3:0 Мартин Камбуров (67 - дузпа)
4:0 Зоран Йосипович (88)

Стартови сформира:
„ Берое “: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Алкан, 6. Цветков, 19. Василев, 59. Тоуба, 73. Минчев, 77. Еуженио, 17. Конте, 10. Вандерсон, 9. Камбуров, Ст. треньор: Димитър Димитров
„ Ботев “ (Враца): 33. Костов, 11. Васев, 16. Попов, 37. Керчев, 18. Миланов, 7. Вълчев, 6. Гаджев, 19. Михайлов, 30. Домовчийски, 14. Будинов, 86. Божинов, Ст. треньор: Сашо Ангелов
Източник: bulnews.bg