Берое постигна впечатляващ успех срещу Левски с 2:1 в късния

...

Нов шамар за Левски, този път от Берое

Берое реализира впечатляващ триумф против Левски с 2:1 в късния петечън мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Стара Загора бе управителен от Васил Минчев.

Джани Политино (4 мин.) доста бързо даде преднина на домакините при започване на срещата, възползвайки се от благополучен рикошет при удар на Вини Тирбулет.

В последната минута на първото полувреме Кристиан Димитров (45 мин.) възвърне равенството, а попадението бе първо за бранителя със синята фланелка.

През втората част Леандро Годой (74) още веднъж шокира " сините " след ужасяваща неточност на Кристиан Димитров, който подцени свое паралелно подаване.

Двата отбора влязоха в мача в положително въодушевление, откакто в предходния кръг реализираха победи над водачите в шампионата. Заралии удариха като посетител Локомотив (Пловдив), до момента в който “сините ” се оправиха с Черно море на “Герена ”.

Публиката на Берое изрази насладата си бурно и възпламени факли, както и заря, което сътвори димна завеса над терена. Това докара до прекъсването му за пет минути.

Точно в 18-ата минута почитателите на Берое, а по-късно и тези на Левски започнаха да пеят заедно " Оставка " и да скандират против БФС. Заралии имаха и транспарант в бранша си против футболната ни централа.

Стартови сформира:

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Хойос, 11. Джани Политино, 17. Едуин Ласо, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибулет

Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 6. Вандерсон Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 9. Рикардиньо, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан Мендес, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига

Снимки: Lap.bg
Източник: lupa.bg