Берое победи ЦСКА с 2:1 у дома в среща от

...

Загуба за ЦСКА в Стара Загора отдалечи "червените" от върха

" Берое " победи ЦСКА с 2:1 вкъщи в среща от 11-ия кръг на родния футболен шампионат и отдалечи " армейците " от първите две места в класирането. Така " заралии " стопираха серията на ЦСКА от три следващи триумфа във всички шампионати.

Домакините откриха резултата в 31', когато Ибрахима Конте мина около Раул Албентоса и преодоля вратаря Бусато. Интересното е, че това бе първият прецизен удар за домакините в мача.

" Армейците " дадоха отговор осъществяване на Греъм Кери от директен свободен удар, което обаче бе неопределено.

През втората част чисти състояние пропиляха Соу за ЦСКА, а след това и Йосипович за " Берое ". Тимът на Александър Томаш бе покрай 2:0 в 65', когато Виктор Генев насочи удар с глава от към 5 метра, само че право в ръцете на Бусато.

В 77' влезлият като запаса Рубен Брижидо въпреки всичко удвои с мощен шут.

ЦСКА понижи изоставането си в 90' посредством Али Соу. Гамбийският таран засече с глава центриране от директен свободен удар. За повече обаче " алените " нямаха време.

С трите точки " Берое " е към този момент пети с 18, една по-малко от четвъртия ЦСКА. " Армейците " обаче изостават на 7 точки от " Левски ", който е втори. Лидер е първенецът " Лудогорец " с 27.

" Берое ": 12. Перниш, 11. Бандаловски, 4. Алкан, 44. Генев, 19. Василев, 8. Охене, 6. Цветков, 10. Вандерсон, 73. Минчев, 17. Конте, 21. Йосипович

ЦСКА: 13. Бусато, 19. Турицов, 25. Албентоса, 11. Занев, 18. Мазику, 15. Малинов, 16. Бикел, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу
Източник: btvnovinite.bg