Берое победи Спартак Плевен със 100:78 (22:25, 20:14, 32:18, 26:21)

...

Берое победи Спартак като домакин и се изравни по точки с Балкан

Берое победи Спартак Плевен със 100:78 (22:25, 20:14, 32:18, 26:21) като хазаин и се изравни по точки с втория в класирането на Националната баскетболна лига за мъже Балкан. И двата тима имат по 37 точки, само че ботевградчаните са с мач по-малко.

Старозагорците поведоха с 20:8 в първата половина на началната четвъртина, само че плевенчаните направиха впечатляваща серия от 17:2 и приключиха частта с преднина от три точки. Берое въпреки всичко обърна резултата до 36:35 след панер на Александър Янев 3:52 минути преди полувремето и домакините го приключиха с задатък от три точки.

Берое направи серия от 12:0 в средата на третата четвъртина и този път не разреши на Спартак да се върне в мача. Старозагорците го завоюваха с 22 точки разлика.

Конър Франкамп означи 20 точки и записа осем асистенции за Берое, а Пол Милър добави 18 пункта и улови седем битки. Трентън Когинс също вкара 18 против Балкан, за който Николай Върбанов направи дабъл-дабъл с 23 точки и 10 битки.