Берое победи гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 84:78 (14:23, 26:11,

...

Берое изненада Цървена звезда

Берое победи гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 84:78 (14:23, 26:11, 15:24, 29:20) точки в среща от осмия кръг в група " А " на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Българският отбор записа трети триумф за сезона и заема предпоследното (пето) място в класирането с 11 точки. Цървена звезда е на втора позиция с 14 точки, а това беше второ проваляне за тима.

Срещата беше извънредно оспорвана и изпълнена с обрати. На почивката баскетболистките на Берое имаха преднина от 40:34. Те стартираха последната част със серия от 12:4, с цел да поведат с 67:62, а с панер от наказателната линия на Ралица Нанева имаха задатък от 80:74 71 секунди преди края. Последва панер и на Бритни Райт за 82:74 преди финалните 55 секунди и по този начин Берое стигна до триумфа.

За старозагорки Тиара Банкс направи " дабъл-дабъл " - 26 точки и 17 битки, а Бритни Райт приключи с 23 точки и 9 битки. Мина Джорджевич осъществя 22 точки за Цървена звезда.

В идващия кръг Берое гостува на Плейоф Ултра (Сараево) на 13 декември.