Берое победи Бдин Видин с 2:1 в мач от 1/16-финалите

...

Берое елиминира Бдин след продължения

Берое победи Бдин Видин с 2:1 в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Автогол на Георги Иванов и попадение на Леандро Годой във втората минута на добавеното време на първото продължение донесоха триумфа на старозагорци. Точен за домакините бе Цветомир Тодоров.

В идващия кръг Берое ще се изправи против ЦСКА 1948. Двубоят е на 7-и декември на стадион " Витоша ".

Старозагорският тим насочи първия удар в срещата. Стефан Гаврилов стреля от границата на наказателното поле, само че осъществяването му мина над вратата. Девет минути по-късно гол на заралии не бе зачетено поради игра с ръка.

В средата на първата част Енцо Ойос стреля технично, само че ударът му мина настрана от вратата.11 минути по-късно елитният отбор бе покрай разкриване на резултата, само че топката бе изчистена от състезател на Бдин пред голлинията.

В 54-ата минута Берое нацели напречната греда. Пет минути по-късно тимът от Стара Загора откри - Лучиано Скуадроне центира, а Георги Иванов си означи автогол.

Радостта за гостите продължи единствено две минути, откакто появилият се като запаса Цветомир Тодоров прати топката във вратата на Хуан Лунгарсо.

Четвърт час преди края Бдин можеше да стигне до второ попадение. Владимир Айтов навлезе в наказателно поле на заралии, само че Лунгарсо се намеси.

Двубоят навлезе в продължения и в 98-ата минута вратарят на Бдин Цветанов избави удар на Политино. В добавеното време на първото продължение Берое още веднъж поведе, откакто Леандро Годой прати топката в мрежата.