Берое надделя над шампиона Хасково 2012 с 80:69 (19:25, 14:20,

...

Берое свали Хасково от върха

Берое надви над първенеца Хасково 2012 с 80:69 (19:25, 14:20, 15:13, 32:11) в последна среща от постоянния сезон в зона " Изток " на женското баскетболно състезание. Възпитаничките на Таня Гатева нанесоха първа загуба за сезона на противника и го изместиха от върха в крайното класиране.

Решаващият дуел за лидерската позиция през днешния ден стартира равностойно, само че гостенките направиха серия от 12:6 и дръпнаха с 25:19 в края на първата четвърт. Шампионките продължиха да усилват задатъка си, като в средата на втората част той за първи път стана двуцифрен при 36:26, а малко преди почивката те даже поведоха с 45:31. Хасково поддържаше преднина от десетина точки в третата четвърт, само че при започване на последната част след серия от 12 безответни точки Берое стигна до равнене при 60:60 малко повече от шест минути преди края. Малко по-късно старозагорки даже поведоха с 63:62, а след мощна нова серия в последните пет минути от 17:3 точки те си осигуриха триумфа с 80:69.

Теодора Динева се отличи с 31 точки за победителките, а Габриела Костова добави 13 точки и 7 битки. За Хасково с " дабъл-дабъл " от 22 точки и 12 битки приключи Милена Томова, а капитанката Зорница Костова способства с 19 точки, само че това не беше задоволително.