Берое и ЦСКА не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в един

...

Бразилец спаси ЦСКА срещу Берое

Берое и ЦСКА не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в един от най-интересните конфликти от 12-ия кръг в efbet Лига. "Червените " бяха по-активният тим през първото полувреме, само че домакините бяха по-опасният отбор през втората част. С огромна заслуга за равенството има и вратаря на гостите Густаво Бусато, който се намеси на няколко пъти уверено.

Домакините стартираха по-агресивно дуела и още в началните секунди Мартин Камбуров опита да заплаши вратата на Густаво Бусато, само че изстрелът му срещна тялото на Карол Метс.

Малко по-късно след заучено състояние от директен свободен удар Тибо Вион стреля, само че високо над вратата.

В 15-ата минута Федерико Варела изведе Жорди Кайседо в наказателното поле, след което нападателят незабавно стреля, само че доста неопределено и топката излезе в навън.

Пет минути по-късно се откри и първата добра опция пред един от двата тима. Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където непокритият Мартин Камбуров стреля в долния десен ъгъл, принуждавайки Густаво Бусато да се намеси уверено и да отрази.

"Червените " незабавно дадоха отговор с бързо нахлуване отляво, което приключи с изстрел на Федерико Варела, само че аржентинецът прати топката над вратата.

В 24-ата минута Мартин Камбуров се строполи в наказателното поле след прикосновение с Амос Юга. Капитанът на Берое изиска дузпа, само че претенциите му не бяха почетени от основния арбитър Георги Кабаков.

"Червените " се настаниха в нескончаем интервал от време в половината на домакините и в 32-ата минута можеха да открият резултата. Георги Йомов центрира от фаул в наказателното поле, след което Федерико Варела чукна топката с глава, което принуди Генадий Ганев да избива решиелно под гредата в ъглов удар.

В идващите минути "червените " продължиха да управляват дейностите на терена, само че възпитаниците на Стойчо Младенов не успяваха да застрашат Генадий Ганев.

На почивката треньорът на Берое Петър Колев направи една смяна в състава си, включвайки в игра Джунейт Али на мястото на висящия с жълт картон Стив Фуртадо.

ЦСКА още веднъж овладя контрола на топката, само че първата опция бе за Берое. В 54-ата минута Даниел Генов получи в наказателното поле и насочи изстрел, който попадна в ръцете на Густаво Бусато.

В 56-ата минута домакините проведоха още една добра офанзива по левия фланг. Александър Василев откри Даниел Генов в наказателното поле. Халфът нанесе незабавно удар, пращайки топката рисково над напречната греда.

Шест минути по-късно Карло Мухар опита да преодолее Генадий Ганев от отдалеченост, само че изстрелът му срещна тялото на Георги Динков.

В 67-ата минута Джунейт Али проби чудесно отдясно, след което подаде в наказателното поле, където Къйлън Лебон стреля от отлична позиция, само че право в ръцете на Густаво Бусато.

Малко по-късно Илиян Стефанов проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, след което Густаво Бусато улови.

Постепенно дейностите на терена се придвижиха в средата на терена и в този интервал липсваха головите благоприятни условия. В 80-ата минута Жеферсон центрира в наказателното поле, където Юрген Матей смъкна с глава към Карло Мухар, който нанесе изстрел, само че Генадий Ганев без проблеми улови.

В 89-ата минута Густаво Бусато още веднъж се намеси уверено, опазвайки вратата си суха, откакто отрази рисков удар с глава на Камен Хаджиев.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Георги Динков, Камен Хаджиев, Александър Василев, Александър Цветков, Симеон Мечев, Реян Даскалов, Илиян Стефанов, Даниел Генов, Мартин Камбуров

Треньор: Петър Колев

ЦСКА: Густаво Бусатов, Пламен Гълъбов, Карол Метс, Юрген Матей, Брадли Мазику, Тибо Вион, Амос Юга, Федерико Варела, Янис Вилдсхут, Георги Йомов, Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

Гл. арбитър: Георги Кабаков

Стадион: "Берое ", Стара Загора