БЕРЛИН (AP) — Деймиън Даунс отбеляза в добавеното време, за

...

Даунс закъсня, за да запази Кьолн напред и да отложи решенията за изпадане в Бундеслигата за последния ден

БЕРЛИН (AP) — Деймиън Даунс означи в добавеното време, с цел да резервира очакванията на Кьолн за оцеляване в Бундеслигата в събота с победа с 3-2 вкъщи над Унион Берлин, който също се бори против отпадането.

Кьолн трябваше да завоюва, с цел да има някаква вяра да се избави от изпадане, а тимът стигна до два гола по-малко, с цел да отсрочи ориста си за последния кръг идващия уикенд.

Щефен Тигес изравни в 87-ата минута за Кьолн, след което Даунс изведе спечелилия с глава в третата минута на добавеното време.

Унион разчиташе на Борусия Дортмунд да победи Майнц по-късно в събота и да избегне изпадане в зона на изпадащи в края на деня.

Също по този начин, Фрайбург приключи наедно с Хайденхайм 1-1 в последния домашен мач на Кристиан Щрайх отпред след повече от 12 години като треньор на Фрайбург. Щрайх беше най-дълго управлявалият треньор в Бундеслигата, само че той сподели през март, че ще се отдръпна в края на сезона. Последният му мач ще бъде в Юнион Берлин идващия уикенд.