БЕРЛИН (AP) — Байер Леверкузен на Шаби Алонсо направи малка

...

Байер Леверкузен на Шаби Алонсо се придвижва с 10 точки на върха в Бундеслигата с 10 кръга преди края

БЕРЛИН (AP) — Байер Леверкузен на Шаби Алонсо направи дребна крачка към спечелването на купата в Бундеслигата в неделя с победа в дербито с 2-0 на 10 -ман Кьолн.

Головете на Джереми Фримпонг и Алекс Грималдо във всяко полувреме помогнаха на Леверкузен да се възползва от равенството 2-2 на Байерн Мюнхен против Фрайбург в петък, с цел да се издигне с 10 точки на върха с 10 оставащи кръга.

Леверкузен също удължи върха си за Германия без загуба до 34 мача във всички надпревари този сезон. Отборът не е губил след провалянето от Бохум в последния ден на предишния сезон.

Реферът Тобиас Стилър беше ангажиран през цялото време. Той изгони Ян Тийлман от Кьолн след обзор на VAR в 14-ата минута за стъпване на гърба на глезена на Гранит Джака и той извади жълт картон за още трима играчи през първите 30 минути, до момента в който борбите летяха.

Фримпонг наруши безизходицата в 37-ата, реализирайки от близка отдалеченост след търпелива игра от Леверкузен.