Бенфика и Аякс завършиха 2:2 първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската

...

Голово шоу: Бенфика и Аякс оставиха широко отворени вратите пред себе си

Бенфика и Аякс приключиха 2:2 първи 1/8-финален конфликт от Шампионската лига. Така всичко в разногласието сред двата отбора ще се реши в реванша след три седмици в Амстердам.

Гостите от Нидерландия откриха на " Луж " в 17-ата минута посредством капитана си Душан Тадич. В 26-ата минута равенството беше върнато след автогол на топреализатора на Аякс Себастиан Алер.
 Атлeтико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед приключиха 1:1 в Шампионската лига
Неочакван воин избави Юнайтед от проваляне на " Уанда Метрополитано ", всичко ще се взема решение на " Олд Трафорд "

Двата отбора си размениха по едно попадение в двете полувремена

Само три минути по-късно Алер се реваншира за автогола си и изведе Аякс още веднъж напред в резултата. След почивката се стигна до ново тъждество, а създател на попадението за 2:2 в 72-ата минута стана влезлият като запаса Роман Яремчук.

Аякс бе апетитен като безспорен любимец в конфликта и влезе в мача след серия от 10 следващи победи на домашната сцена, само че не съумя да придвижи сполучливото си показване и в Шампионската лига.