Белгия записа пета победа в в лига А, група 2

...

Белгия се разправи и с Дания

Белгия записа пета победа в в лига " А ", група 2 на Лигата на нациите. " Червените дяволи " се постановиха над Дания с 4:2 вкъщи в пряк мач за първото място в групата.

Головете за спечелилите бяха дело на Юри Тилеманс в 3-ата, Ромелу Лукаку в 57-ата и 69-ата и Кевин де Бройне в 87-ата минута. За датчаните се разписа Йонас Винд в 17-ата минута, а в 86-ата Насер Шадли си означи автогол.

Мачът стартира чудесно за Белгия. Още в 3-ата минута Тилеманс се разписа с удар от далечна отдалеченост.

В 17-ата минута Ериксен откри Брайтуайт, чийто удар бе блокиран. Топката стигна до Винд, който изравни.

През второто полувреме домакините вкараха два бързи гола. В 57-ата минута Лукаку бе изведен в наказателното поле, ударът му бе отразен от вратаря, само че топката закупи забавна парабола и се озова в мрежата за 2:1.

В 69-ата минута Лукаку засече с глава центриране на Торган Азар за 3:1.

Интригата в мача се върна в 86-ата минута, когато Насер Шадли си вкара автогол.

В 87-ата минута Кевин де Бройне е изведен в кулоар и с едно допиране съумява да означи за крайното 4:2.

Така Белгия приключва на 1-ото място в крайното класиране в групата с 15 точки, Дания пък приключва на 2-ата позиция с 10 точки.