Белгия оглави еднолично класирането в Група 2 на Лига А,

...

Викингите разгневиха червените дяволи и стана страшно за тях

Белгия оглави еднолично класирането в Група 2 на Лига " А ", откакто разруши с 5:1 Исландия на стадион " Крал Бодуен ". " Викингите " единствено разгневиха своя хазаин, откакто поведоха в резултата с гол на Фридйонсен в 11-ата минута, пристигнал след рикошет в Денайер. Тимът на Роберто Мартинес обаче съумя да направи цялостен поврат още до почивката. Аксел Витсел изравни единствено две минути след гола на гостите, довкарвайки топката, откакто стражът на Исландия мазета в напречната греда удар от фал на Мертенс. Миши Батшуай направи 2:1 в 17-ата минута с добавка от близко.

След почивката Дрис Мертенс (50') направи 3:1 след съвършено подаване на Де Бройне. Батшуай (69') и Жереми Доку (80') довършиха " викингите " с още два гола. Първият получи пас с пета от резервата Версхарен, а 18-годишният Доку направи превъзходен солов пробив за крайния резултат.

Така Белгия записа втора победа от два мача и към този момент има шест точки. Исландия е на дъното.