Белгиецът Давид Гофен се измъкна от критична ситуация, за да

...

Гофен оживя на Ролан Гарос след обрат от 0:2 сета

Белгиецът Давид Гофен се измъкна от сериозна обстановка, с цел да се класира за втория кръг на Откритото състезание на Франция по тенис.

Поставеният под номер 8 в главната скица Гофен победи с 4:6, 4:6, 6:4, 6:1, 6:0 холаднеца Робин Хаасе на старта на "Ролан Гарос ".

Гофен имаше доста съществени проблеми в първите два сета, които загуби, само че в третия направи ранен пробив, който му разреши да откри ритъма си и да понижи изоставането си на 1:2 сета. Критичен миг за белгиеца бе десетият гейм на третия сет, в който при негов сервис Хаасе имаше 4 благоприятни условия за връщане на пробива, само че ги пропусна и това докара до най-хубавия тенис на Гофен.

В четвъртия и в петия сет белгиецът бе праволинеен и даде единствено един гейм на противника си, който бе очевидно раздразнителен от развоя на мача и позволи ужасно доста непредизвикани неточности.

В идващия кръг Гофен ще играе с французина Корентин Муте.