Беларуският президент Александър Лукашенко помилва 16 души, осъдени за различни

...
Беларуският президент Александър Лукашенко помилва 16 души, осъдени за различни
Коментари Харесай

Лукашенко помилва още 16 политически затворници

Беларуският президент Александър Лукашенко помилва 16 души, наказани за разнообразни закононарушения, в това число за  " екстремизъм " , оповестява Ройтерс.

Правозащитни организации и опозицията в заточение настояват, че в Беларус има към 1150 политически пандизчии.

През последната година Лукашенко освободи над 300 души в опит да поправи връзките си със Запада, който наложи наказания на държавното управление му поради нарушаванията на човешките права и поддръжката за войната на Путин в Украйна. Сред помилваните в последната група са осем мъже и осем дами, няколко от които имат хронични болести.

Франак Вячорка, основен политически консултант на опозиционния водач в заточение Светлана Тихановская, приветства освобождаванията, само че съобщи, че не наподобява измежду 16-те да има известни дисиденти. По думите му десетки хора са били наказани за политически закононарушения през последния месец. Той уточни, че не вижда огромна смяна в политиката.

Вячорка означи, че опозицията се надява на още освобождавания през идващите седмици, откакто видният опозиционен политик Сергей Тихановски беше освободен предишния месец след диалози сред Лукашенко и пратеника на президента на Съединени американски щати Кийт Келог.
 Лукашенко освободи опозиционера Сергей Тихановски
Лукашенко освободи опозиционера Сергей Тихановски

Това се случи по време на визитата на специфичният делегат на Съединени американски щати Кийт Келог
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР