Бдин“ /Видин/ отстъпи с 0:1 при домакинството си на един

...

Бдин загуби с 0:1 във Видин от Спартак /Варна/ /снимки/

„ Бдин “ /Видин/ отстъпи с 0:1 при семейството си на един от водачите в класирането на Втора лига „ Спартак “ /Варна/.
Мачът от 22-рия кръг на шампионата предложи здрава борба в средата на терена.
Срещата стартира с напън на гостите. Още в 5-ата минута претендираха за дузпа за игра с ръка на бранител на „ Бдин “ в наказателното поле. Първия удар към едната от двете порти насочи Цветослав Петров в 10-ата минута, само че шутът му отдалеко мина около вратата на домакините. Минута по-късно основният арбитър Вилиян Видинов подмина нарушаване на гостите и централният нападател на „ Спартак “ Ахмед Ахмедов се озова самичък против вратаря, новият сръбски пазач на „ Бдин “ Велко Маркович обаче съобразително редуцира дистанцията и съумя да избие удара му. Маркович улови и прекрасен удар от въздуха на Мехмедов в 24-ата минута след центриране на Начев от корнер. Към средата на първото полувреме видинските футболисти поизравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на " соколите ", които започнаха да разчитат основно на центрирания към високия Ахмедов, ловко парирани от отбраната и Маркович. В 32-ата минута игра с ръка на бранител на „ Спартак “ на границата на наказателното поле не бе глобена от основния рефер, което провокира гнева на публиката. Пет минути по-късно бдинци стигнаха до най-чистото си състояние след хубава офанзива, само че двата поредни удара на Цветомир Тодоров и на Ливан Обисса не откриха задачата. В 39-ата минута независим пробив на Обисса бе спрян в наказателното поле. Финалният напън на гостите от Варна не даде резултат и двата отбора се отдръпнаха на почивката при еднакъв резултат 0:0.
Втората част още веднъж стартира с напън на „ Спартак “. Три минути след подновяването на играта капитанът Руменов опита да изненада стража на домакините, само че ударът му по земя мина около вратата. Единственото попадения в мача падна в 52-ата минута след неточност в отбраната на „ Бдин “, която не съумя да избие една привидно лесна топка. Кълбото попадна у бързоногото крило на гостите Ивей Ромееш, който означи с прекрасен удар в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Маркович.
Наставникът на бдинци Николай Цветков опита да промени резултата с включването на състезатели от аварийна пейка. В игра се появиха новите попълнения Виейра де Соуса, Иван Аспарухов, Иван Аврамов и Бонсу Кваси. В 73-ата минута Соуса насочи прекрасен удар с глава, само че съдията отсъди нарушаване в нахлуване. Пет минути по-късно Ивайло Иванов се извиси след центриране от корнер на Цветомир Тодоров, ударът му с глава обаче мина над вратата на гостите, които към края на срещата започнаха ловко да бавят играта. Опитът за заключителен напън на „ Бдин “ не съумя и срещата разумно приключи в интерес на „ Спартак “. Публиката изпрати с овации своите любимци макар загубата. И двамата треньори похвалиха след мача сърцатата игра на бдинци.
" В съпоставяне с първия мач напълно друго лице сподели през днешния ден нашият тим. Мачът вървеше съгласно нашите упования. Искахме да има повече битка и единоборства. Лошото е, че получихме лек гол и това докара до загубата. Не мога да бъда неудовлетворен от раздаването на момчетата, мисля, че доста от тях играха на върха на опциите си, само че против нас имахме един от най-хубавите тимове в групата. За страдание загубихме и обстановката ни става много тежка ", разяснява Николай Цветков.
" Трудно пристигна успеха, момчета от " Бдин " се бореха. Първото полувреме имахме 2, 3 положения, само че не успяхме да вкараме по-ранен гол и мачът стана сложен, тъй като и теренът не бе добър. Радвам се, че в последна сметка при започване на второто полувреме вдигнахме скоростта и успяхме да вкараме. Този мач бе специфичен за мен. За пръв път играя против " Бдин " като треньор и естествено има носталгия - " Бдин " постоянно ще си остане в сърцето ми. Амбициите на " Спартак " са да влезем в Първа лига като първи в класирането ", показа Росен Кирилов, който стартира футболната си кариера на стадион " Георги Бенковски " във Видин.

" Бдин " /Видин/: 33. Велко Маркович; 18. Стойчо Стойков (ЖК); 31. Даниел Стоянов; 5. Ивайло Иванов; 11. Мартин Николов; 6. Симеон Иванов/30. Иван Аврамов; 8. Калоян Цветков - кап.; 10. Цветомир Тодоров; 88. Кристиян Йошов/45. Бонсу Кваси; 14. Александър Соколов/20. Иван Аспарухов; 9. Ливан Обисса (ЖК)/23. Виейра де Соуса

" Спартак " /Варна/: 23. Георги Георгиев; 9. Мехмед Мехмед/31. Дмитро Семенив; 4. Радослав Терзиев; 6. Александър Цветков; 2. Велислав Боев; 5. Йоан Бауренски (ЖК)/13. Георги Иванов; 45. Даниел Начев/78. Велислав Минков; 10. Румен Руменов - кап.; 8. Цветослав Петров/11. Виктор Митев; 14. Ивей Ромееш; 29. Ахмед Ахмедов
Източник: bulnews.bg