Трима министри ще говорят за мястото на България в развитието на изкуствения интелект на „Уебит 2026 в София
Трима представители на държавното управление са измежду представителите на (Webit 2026), планувана в 09:00 часа през днешния ден в НДК в София.
Вицепремиерът и министър на стопанската система, вложенията и промишлеността Александър Пулев, министърът на нововъведенията и цифровата промяна Иван Василев и министърът на енергетиката Ива Петрова се планува да вземат участие в дискусионния панел, който търси отговор на въпроса може ли България да се трансформира в европейски център за развиване и нововъведения в региона на изкуствения разсъдък (ИИ/AI).
Лидери от бизнеса, технологиите, вложенията, институциите и предприемаческата екосистема се събират за едно от най-значимите събития за бъдещето на стопанската система и изкуствения разсъдък в района, оповестиха от фондация „ Уебит “.
Според уредниците в свят, в който AI към този момент не е заричане за бъдещето, а действителна мощ, която трансформира страни, промишлености и компании, диалогът се измества от „ дали “ към „ по какъв начин “ - по какъв начин страните ще останат конкурентоспособни, по какъв начин фирмите ще трансфорат AI в действителен бизнес резултат, по какъв начин ще наподобяват доверието, сигурността, заплащанията, банкирането, опазването на здравето и работата в новата AI стопанска система.
Програмата на „ Уебит 2026 “ има упоритостта да премине през всички основни измерения на тази промяна от националната тактика и цифровия суверенитет, през инфраструктурата, регулациите и корпоративната промяна, до действителните приложения на изкуствения разсъдък в ежедневния живот на хората.
Непосредствено след конференцията уредниците плануват церемония вечер, която събира на едно място “хората, концепциите и силата, които движат България напред “. По аления килим за събитието ще преминат бизнесмени, ръководители на водещи компании, представители на институции, основатели на нововъведения, персони, които със своите дейности способстват за развиването на страната.
Вицепремиерът и министър на стопанската система, вложенията и промишлеността Александър Пулев, министърът на нововъведенията и цифровата промяна Иван Василев и министърът на енергетиката Ива Петрова се планува да вземат участие в дискусионния панел, който търси отговор на въпроса може ли България да се трансформира в европейски център за развиване и нововъведения в региона на изкуствения разсъдък (ИИ/AI).
Лидери от бизнеса, технологиите, вложенията, институциите и предприемаческата екосистема се събират за едно от най-значимите събития за бъдещето на стопанската система и изкуствения разсъдък в района, оповестиха от фондация „ Уебит “.
Според уредниците в свят, в който AI към този момент не е заричане за бъдещето, а действителна мощ, която трансформира страни, промишлености и компании, диалогът се измества от „ дали “ към „ по какъв начин “ - по какъв начин страните ще останат конкурентоспособни, по какъв начин фирмите ще трансфорат AI в действителен бизнес резултат, по какъв начин ще наподобяват доверието, сигурността, заплащанията, банкирането, опазването на здравето и работата в новата AI стопанска система.
Програмата на „ Уебит 2026 “ има упоритостта да премине през всички основни измерения на тази промяна от националната тактика и цифровия суверенитет, през инфраструктурата, регулациите и корпоративната промяна, до действителните приложения на изкуствения разсъдък в ежедневния живот на хората.
Непосредствено след конференцията уредниците плануват церемония вечер, която събира на едно място “хората, концепциите и силата, които движат България напред “. По аления килим за събитието ще преминат бизнесмени, ръководители на водещи компании, представители на институции, основатели на нововъведения, персони, които със своите дейности способстват за развиването на страната.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




