Базираната в Сингапур компания Terraform Labs, която стои зад цифровите

...
Базираната в Сингапур компания Terraform Labs, която стои зад цифровите
Коментари Харесай

Компанията зад криптовалутите TerraUSD и Luna фалира

Базираната в Сингапур компания Terraform Labs, която стои зад цифровите валути TerraUSD и Luna, подаде молба за оповестяване в неплатежоспособност по глава 11 в Делауеър, Съединени американски щати. Това излиза наяве от правосъдни документи, подадени в неделя.

Припомняме, че колапсът на двете постоянни монети от плана Terra през май 2022 година даде началото на серия от банкрути в крипто света. Един след различен паднаха основни за бранша играчи, като хедж фондът Three Arrows Capital, криптокредиторите Voyager Digital и Celsius Network, както и борсата FTX. Всичко това докара до изтриване на стотици милиарди криптоактиви. А на пазара настъпи така наречен „ криптозима “.

Изпадналата в усложнение компания за криптовалути Terraform Labs заявява в документите, че активите ѝ се правят оценка на 100 до 500 млн. $, а отговорностите ѝ са на същата стойност.

Предприятието съобщи, че „ ще извърши всички финансови отговорности към чиновниците и доставчиците по време на делото по глава 11 “, без да се нуждае от в допълнение финансиране.

Компанията разказа молбата като „ стратегическа стъпка, която ще ѝ разреши да продължи активността си и да поддържа правосъдните разногласия, висящи в Сингапур, както и тези в Съединени американски щати, включващи Комисията за скъпи бумаги и тържища “. Тя също по този начин възнамерява да продължи разширението на предлагането на Web3.

Гражданското дело на SEC против Terraform и нейния създател До Куон е обвързвано със срутва на TerraUSD – така наречен „ постоянен Bitcoin “, който бе предопределен да поддържа непрекъсната цена от 1 $ посредством специфичен логаритъм, и по-традиционния токен Luna, който е тясно обвързван с TerraUSD.

TerraUSD на доктрина беше е обвързана с щатския $ в съответствие съвсем 1:1 и на пръв взор наподобява доста постоянна. На процедура обаче тя е алгоритмична „ постоянна “ монета и действително няма запаси. Вместо това обвързаността с американската валута разчита на специфичен логаритъм. Специалистите разясниха, че стейблкойните, които не са подкрепени с действителни активи, които да ги поддържат, са в действителност пирамидална скица.

В международен мащаб вложителите в двете монети са изгубили към 42 милиарда $, съгласно компанията за разбор на блокчейн Elliptic.
Колапсът на „ стабилната “ TerraUSD: Криза като тази от 2008 година?
Източник: economic.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР