Байерн завърши 0:0 с РБ (Лайпциг) в дербито на 21-ия

...

Байерн не можа да победи РБ в зрелищен мач в Мюнхен

Байерн приключи 0:0 с Република България (Лайпциг) в дербито на 21-ия кръг на немската Бундеслига. Срещата беше доста динамична и зрелищна, като през второто полувреме гостите даже потърсиха успеха.

Мачът стартира с цялостен напън на домакините, които направиха няколко пропуща. Владението на топката от тях доближи до 75%. Много деен отляво беше Алфонсо Дейвис, само че подаванията му за малко не успяваха да доближат до връхлитащ негов съотборник.

До почивката по този начин и не падна гол. Това стана колкото с помощта на самоотвержената отбрана, толкоз и поради неналичието на късмет.
 Снимка 465865
Източник:

През второто полувреме гостите станаха извънредно рискови на контраофанзива. Положения имаше и пред двете порти. В 53-ата минута съдията уточни бялата точка за попречване на Левандовски след явна засада. Голмайсторът се настройки да извършва дузпата, само че след дълго разглеждане с ВАР, засада беше отсъдена.

Тимо Вернер направи голям пропуск за гостите, когато получи топката самичък пред Нойер, само че не можа да уцели от воле вратата. Играчите на Лайпциг имаха още две идеални благоприятни условия, само че ги пропиляха.

Леон Горецка направи най-големия пропуск, когато самичък в обстановка като за дузпа стреля по земя, само че Гулачи се отличи със ужасно спсяване.

В последните минути играчите от Лайпциг съумяха с героичен старания да не позволен гол. Но и те имаха един добър късмет след бърза контра.
 Снимка 465864
Източник:

Така Байерн остана отпред с 43 точки, Република България е на втора позиция с 42 точки. От равенството може да се възползва Борусия (Мьонх.), чийто мач през днешния ден беше отсрочен. Борусия има 39 точки.

Байерн: 1 . Мануел Нойер, 5. Бенжамен Паварм, 17.Жером Боатенг, 27.Давид Алаба, 19.Алфонсо Дейвис, 32.Джошуа Кимих, 6. Тиаго, 25.Томас Мюлер, 18.Леон Горецка, 22.Серж Гнабри, 9. Роберт Левандовски,

Расенбал-Шпорт: 1. Петер Гулачи, 16.Лукас Клостерман, 5. Дайот Упамекано, 23.Марсел Халстенберг, 3. Анхелино, 27.Конрад Лаймер, 14.Тайлър Адамс, 7. Марсел Забитцер, 25.Дани Олмо, 18.Кристофър Нкунку, 11.Тимо Вернер