Байерн стана шампион на Германия за 11-и пореден път след

...

Байерн защити титлата си след уникална драма

Байерн стана първенец на Германия за 11-и следващ път след колосална драма в последния кръг. Баварците завоюваха с 2:1 като посетители на Кьолн и смъкнаха от върха Борусия Дортмунд. Жълто-черните направиха единствено 2:2 вкъщи против Майнц. Така двата отбора се изравниха по точки със 71. Новият остарял първенец обаче има по-добра голова разлика (+54 против + 39).

Байерн поведе във визитата си на Кьолн още в осмата минута посредством Коман. Любичич изравни от дузпа в 81-ата минута за козлите. В 89-ата обаче Джамал Мусиала направи 1:2.

Победата на баварците щеше да е без значение, в случай че Борусия беше завоюва. Жълто-черните обаче изпуснаха дузпа през първото полувреме посредством Себастиан Алер. После Майнц поведе с 2:0. След паузата Борусия изравни за 2:2, само че не съумя да стигне до трети гол.

Последният път, когато тимът на второ място изпревари водача в последния кръг, с цел да вземе купата беше през 2000-ата година. Тогава Байерн лиши трофея от Байер Леверкузен.
Източник: flashnews.bg