Байерн разби Бешикташ с 5-0 в първи осминафинал от Шампионската

...

"Байерн" съсипа 10 от "Бешикташ" в Мюнхен

" Байерн " разруши " Бешикташ " с 5-0 в първи осминафинал от Шампионската лига, игран в Мюнхен. " Бешикташ ", който за първи път стига до тази фаза от шампионата игра доста самоуверено през първото полувреме, само че остана с човек по-малко още в 16-та минута, а в края на частта позволи и гол. След почивката " Байерн " просто довърши противника си.

След доста открита игра при започване на мача за турския тим, неверен пас обратно на Атиба Хътчинсън принуди Домагой Вида да фаулира откъсналия се против вратаря Роберт Левандовски. Последва пряк червен картон за бранителя още в 16-та минута. Хамес Родригес стреля настрана от свободния удар, а в ответната офанзива " Бешикташ " можеше да поведе, само че Вагнер Лов, самичък против вратаря, стреля настрана.

" Байерн " поведе в 43-та минута, когато означи Томас Мюлер. Това прекърши тонуса в играта на гостите, които бяха изхабили голямо количество сила до този миг.

" Баварците " започнаха с мощна преса второто полувреме и не даваха на противниците си да излизат от своето поле. В 53-та минута Кингсли Коман се възползва от положително подаване на Роберт Левандовски и направи 2-0.

Това изостри в допълнение апетита на " Байерн " и скоро падна трети гол. Вкара го Томас Мюлер в 66-та минута, който получи пас от Йосуа Кимих.

В 79-та минута Роберт Левандовски се разписа за 4-0, което бе 14-то домакинство на " Байерн " през сезона, в което поляка вкарва.

2 минути преди края още веднъж Левандовски означи за 5-0, което бе 5-ти негов гол в шампионата през сезона.

За " баварците " това бе 14-та поредна победа под управлението на Юп Хайнкес и общо 22-ра от 23 мача, откогато опитният треньор пое тима.
Източник: btvnovinite.bg