Байерн победи Бохум със 7:0 в мач от петия кръг

...

Байерн пак вкара седем на Бохум, Кейн влезе в историята

Байерн победи Бохум със 7:0 в мач от петия кръг на Бундеслигата. Така за трети следващ сезон баварците сложиха седмица на този противник. През предишния колосът от Мюнхен би ссъ 7:0 като посетител, преди този момент завоюва със 7:0 на „ Алианц Арена “.

Чупо-Мотинг откри за Байерн още в четвъртата минута. До края на полувремето се разписаха още Кейн, Де Лихт и Сане. След почивката Кейн вкара още два пъти за хеттрика си, а с изключение на него се отличи и Матис Тел. Англичанинът записа и две асистенции в съвършения за него съботен следобяд. Кейн си резервира и място в историята на Байерн. Той стана.

С трите точки първенецът си върна първото място в класирането – отборът 13, една повече от. Лайпциг също има 12 точки след 1:0 над Борусия Мьонхенгладбах. Единствения гол вкара резервата Вернер в 75-ата минута. Гладбах остава към момента без победа през сезона.

Борусия Дортмунд също завоюва с 1:0 – над Волсфбург. Ройс се разписа в 69-ата минута след центриране на Бранд. Жълто-черните имат 11 точки.

Иначе с 12 точки е Хофенхайм, който надделя с 2:0 Унион в Берлин. Загубата е четвърта подред за столичани. Головете за Хофе вкараха Крамарич и Байер.
Източник: flashnews.bg