Байерн победи Байер (Леверкузен) с 4:2 в Берлин на финал

...

Байерн Мюнхен грабна рекордната 20-та купа на Германия

Байерн победи Байер (Леверкузен) с 4:2 в Берлин на край в шампионата за Купата на Германия и завоюва трофея в тази конкуренция за рекорден 20-и път, дублирайки купата си. Рекордьорът с 30 шампионски трофеи на Германия към момента имат късмет и за требъл този сезон след оня през 2013 година. Баварците не престават присъединяване си в Шампионската лига, където са на крачка от четвъртфиналите след 3:0 в първия осминафинален конфликт против Челси в Лондон.

Давид Алаба (16) даде начало на головия театър на „ Олимпийския стадион “ с съвършено изпълнен директен свободен удар, а Серж Гнабри (24) удвои задатъка на баварците след асистенция на Йошуа Кимих. Седем минути по-късно Леон Бейли имаше необикновен късмет да понижи изоставането на „ аспирините “, само че го пропиля.

След почивката Леверкузен се опита да притисне първенеца и бе покрай гола в 57-ата минута, когато Кай Хавертц обаче не съумя да уцели топката, останал самичък против Мануел Нойер. Скоро по-късно Роберт Левандовски (59) направи разликата класическа след асистенция на Нойер и неточност на другия вратар Храдецки.
Източник: fakti.bg