Байерн (Мюнхен) се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига, след

...

"Байерн" победи за втори път ПСЖ и стигна четвъртфиналите в Шампионска лига

Байерн " (Мюнхен) се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига, откакто победи за втори следващ път ПСЖ. Германският първенец се наложи с 2:0 на своя стадион " Алианц сцена " и с 3:0 отстрани френския състав.

Ерик Максим Чупо-Мотинг се разписа в 61-ата минута, а в 90-ата прецизен беше и Серж Гнабри.

" Байерн " доближава до четвъртфинала за трети следващ сезон. От своя страна ПСЖ пък отпада още в първия кръг на елиминациите за втора година подред.

Също по този начин баварците записаха осма поредна победа в Шампионската лига през този сезон. Баварците са вкарали 21 гола и са позволили единствено два във вратата си.

През първата част ПСЖ игра по-добре, сътвори няколко отлични шанса за гол, а на централния бранител на " Байерн " Матайс де Лихт му се наложи да чисти от голлинията. След почивката обаче парижани направиха повече неточности, " Байерн " пък усъвършенства играта си и стигна до два гола.

Звездите на френския първенец Килиан Мбапе и Лионел Меси бяха опазени от отбраната на " Байерн ". Най-добрият късмет за гостите се откри пред Витиня, само че той стреля едва на празна врата и Де Лихт почисти.

След почивката гол на " Байерн " беше анулиран поради засада, само че по-късно Чупо-Мотинг вкара в 61-ата минута от към седем метра след асистенция на Леон Горецка. ПСЖ притисна противника си в оставащото време.

" Байерн " изчака шанса си и с резервата Гнабри вкара втори гол.
Източник: dnevnik.bg