ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Лошата седмица се влоши за Астън

...

Астън Вила се подхлъзна в надпреварата за Шампионската лига след загуба с 1-0 от Брайтън

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Лошата седмица се утежни за Астън Вила в неделя след изненадваща загуба с 1-0 от Брайтън в конкуренция за първите четири във Висшата лига.

Отборът на Унай Емери загуби с 4-2 вкъщи от Олимпиакос в първия мач от своя полуфинал на Лига на конференциите Европа в четвъртък. И в ден, в който Вила можеше да си обезпечи място в Шампионската лига през идващия сезон, той претърпя нов крах.

Голът на Жоао Педро в 87-ата минута на Amex Stadium даде вяра на петия Тотнъм в преследването на Вила на четвъртото място. Тотнъм игра с Ливърпул на Анфийлд по-късно в неделя с шанса да се приближи на четири точки от Вила с мач по-малко.

Вила щеше да бъде сигурен в топ 4, в случай че беше спечелил в Брайтън и Спърс бяха изгубили от Ливърпул.

ЧЕЛСИ РУТС УЕСТ ХЕМ

Проблемният сезон на Челси към момента може да приключи на нещо високо, откакто тимът на Маурисио Почетино увеличи възможностите си за европейския футбол през идващия сезон с проваляне с 5-0 от Уес...