Байерн Мюнхен посреща Севиля в реванш от четвъртфиналите на Шампионската

...

Байерн гледа към полуфиналите срещу мечтаещия Севиля, следете с Gong.bg

Байерн Мюнхен посреща Севиля в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. Баварците имат задатък от 2:1 след първата среща на „ Рамон Санчес Писхуан “, а в този момент им следва на собствен терен да потърсят нов триумф и класиране за идващия стадий.

Първата опция в мача се откри в 3-та минута пред футболистите на Байерн Мюнхен. Хамес Родригес стреля от фаул, само че над напречната греда на вратата на Давид Сория.

Вратарят на Севиля направи ново ужасно избавяне в 7-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Севиля, Роберт Левандовски стреля с глава, само че Серхио Рико се намеси и мазета в корнер.

Севиля провежда добра офанзива в 12-та минута. Пабло Сарабия стреля, само че неопределено в навън.

Гостите сътвориха още една заплаха пред вратата на Свен Улрайх в 26-та минута. Хоакин Кореа пусна доста положително подаване към Ескудеро, който стреля, само че настрана от левия дирек.

Матс Хумелс насочи доста прекрасен диагонален удар в 34-та минута, само че топката мина над напречната греда в навън.

Франк Рибери показва страхотните си механически умения. Той нанесе доста прекрасен удар в 38-та минута, само че Давид Сория избави.

Байерн направи нов доста сериозен пропуск в 40-та минута. Томас Мюлер центрира в наказателното поле на Севиля, където Франк Рибери бе оставен непокрит и можеше да вкара в опразнената врата, само че в последния миг се намеси Хесус Навас и почисти топката.

Ето и на какво заложиха:

Байерн (4-1-4-1): Улрайх, Рафиня, Хумелс, Ботаенг, Кимих, Мартинес, Рибери, Родригес, Мюлер, Робен, Левандовски

Севиля (4-2-3-1): Сория, Навас, Меркадо, Льонгле, Бенега, Н‘Зонзи, Кореа, Васкес, Сарабия, Бен Йедер

Стадион: „ Алианц Арена “