Байерн Мюнхен победи с 4:0 Борусия Дортмунд в Дер Класикер.

...

За кой ли път: Байерн разкова Борусия Дортмунд, Кейн с хеттрик

Байерн Мюнхен победи с 4:0 Борусия Дортмунд в Дер Класикер. Хеттрик за баварците означи Хари Кейн, а началото на разгрома бе сложено още в 4-ата минута, когато Дайо Упамекано означи с глава.

С успеха Байерн се приближи на две точки от водача Байер Леверкузен (26 за мюнхенци против 28 за " аспирините " ).

" Жълто-черните " остават в зона Шампионска лига. Вестфалци са четвърти с 21 точки, като това е първата им загуба за сезона.

Победата е девета в последните 10 мача за Байерн против Борусия Дортмунд.

След единствено 4 минути игра Байерн Мюнхен поведе. Дайо Упамекано избяга на персоналния си надзирател Нико Шлотербек и с глава разстреля Грегор Кобел от 4-5 метра.

Още до 10-ата минута резултатът към този момент бе 0:2. Мусиала завоюва доста терен през центъра и откри Сане зад тила на Хумелс, а крилото от своя страна сервира топката на Кейн на празна врата. За англичанина не бе проблем да удвои на полупразна врата.

Впоследствие на два пъти засадата избави Борусия от още проблеми. Първо такава бе маркирана против Сане, който излезе самичък против Кобел и въпреки швейцарецът да се намеси, надалеч не бе осуетил заплахата пред  вратата си. В състояние офсайд се откри и Хари Кейн в 30-ата минута, когато стреля диагонално и откри гредата, след което топката попадна у Сане.

В самия завършек на полувремето " жълто-черните " погледнаха по-смело към вратата на своя посетител. Удар на Дониел Мален от към 20 метра профуча над напречната греда.

Втората част обаче стартира с паника за Борусия - Мусиала излезе един на един с Кобел и за благополучие на всички почитатели на домакините, стреля в тялото на Кобел.

Последва напън на Дортмунд и в 56-ата Нойер избави рисков шут на Марко Ройс.

Само две минути по-късно обаче Сане беше на крачка от гол за мюнхенци, само че и този път стражът на Борусия отрази.

В 64-ата Кобел отново се отличи с значима интервенция, като и в този момент пред него се оказа Мусиала.

Поредицата рискови офанзиви на баварците въпреки всичко докара до гол в 73-тата. Тогава Коман изведе Кейн очи в очи с Кобел, който този път не съумя да направи нищо - 3:0 за първенеца.

Дълбоко в добавеното време Хари Кейн бе изведен зад " жълто-черната " защита и с клиничен завършващ удар направи резултата за Дортмунд умопомрачителен - 0:4.

FT / Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 0:4

0:1 Дайо Упамекано 4`

0:2 Хари Кейн 9`

0:3 Хари Кейн 73`

0:4 Хари Кейн 90+2`

Борусия Дортмунд:  Грегор Кобел, Мариус Волф, Матс Хумелс, Нико Шлотербек, Юлиан Риерсон, Салих Озджан, Марсел Забитцер, Дониел Мален, Марко Ройс, Юлиан Брандт, Никлас Фюлкруг

Треньор: Един Терзич

Байерн Мюнхен:  Мануел Нойер, Нусаир Мазрауи, Ким Мин-Дже, Дайо Упамекано, Алфонсо Дейвис, Леон Горетцка, Конрад Лаймер, Лирой Сане, Джамал Мусиала, Кингсли Коман, Хари Кейн