Байер Леверкузен затвърди добрата си форма с нова победа. „Аспирините”

...

Байер Леверкузен отвя и Щутгарт

Байер Леверкузен затвърди положителната си форма с нова победа. „ Аспирините” съкрушиха с 4:2 вкъщи Щутгарт в мач от 22-ия кръг. Точни за спечелилите бяха Муса Диаби (44), Амин Адли (52), Флориан Виртц (86) и Патрик Шик (90), до момента в който двете попадения за швабите бяха дело на Тиаго Томаш (49,88).

С триумфа Байер събра 41 точки и е трети във краткотрайното класиране, до момента в който Щутгарт е предпоследен с 18 точки.

В 34-ата минута гол на Виртц беше анулиран поради засада. Десет минути по-късно „ аспирините” откриха резултата. Муса Диаби проби през центъра и насочи удар, който Мюлер избави. При добавката на французина обаче стражът нямаше какво да направи.

Четири минути след подновяването на играта швабите изравниха, след победение на Тиаго Томаш. Португалецът беше открит отляво в наказателното поле от Орел Мангала и със мощен удар изравни.

В 52-ата минута „ аспирините” още веднъж поведоха. Демирбай центрира от директен свободен удар, а Адли с глава прати топката в далечния ъгъл.

В 86-ата минута домакините стигнаха до трети гол. След многоходова офанзива топката стигна до Флориан Виртц пред наказателното поле, който с тънък удар вкара за 3:1. Само три минути по-късно Щутгарт се върна в мача. Тибиди проби отляво и насочи удар, който срещна гредата, а при добавката Томаш се разписа.

В 90-ата минута Тапсоба подаде към Виртц отдясно, а младокът с паралелен пас откри Патрик Шик, който оформи крайното 4:2.