Байер (Леверкузен) се класира за 1/4-финалите в Лига Европа по

...

Два гола в добавеното време спасиха Байер от грандиозен провал срещу 10 от Карабах

Байер (Леверкузен) се класира за 1/4-финалите в Лига Европа по допустимо най-драматичния метод. " Аспирините " реализираха впечатляващ поврат от 0:2 до 3:2 против азербайджанския Карабах и с общ резултат 5:4 си осигуриха място в последваща фаза. Гостите приключиха мача с 10 души, откакто бранителят Кафаркулиев получи червен картон в 62-ата минута.

Попадения през първото полувреме нямаше, като стана забавно през второто, когато Абдела Зубир откри за гостите в 58-ата минута.

Само четири минути по-късно обаче Карабах остана с човек по-малко, защото Елвин Джафаркулиев си изкара пряк червен картон.

Обратно на упованията тимът от Азербайджан съумя да вкара още един гол. Жуниньо осъществя за 2:0 в 67-ата минута и усложни обстановката на Байер Леверкузен.

Лидерът в немския шампионат обаче натисна и Фримпонг понижи изоставането в 72-ата минута.

Голямата драма настъпи след края на постоянното време, когато Патрик Шик осъществя два гола, с цел да донесе цялостния поврат на " аспирините ". Така той избави отбора воден от Шаби Алонсо от загуба и го класира напред в шампионата. По този начинБайер Леверкузен остава непобеден след 37 изиграни мача през сезона.