Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0 и се класира за

...

Един аспирин стигна за победата

" Байер " Леверкузен победи " Цюрих " с 1:0 и се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Домакините от Леверкузен бяха по-активния отбор в този мач и справедливо стигнаха до триумфа. Гостите от Цюрих се бранеха добре през първата част и единствено централният нападател на " Байер ", Аларио имаше късмет да се разпише, откакто в 43-ата минута излезе самичък против вратаря Брехер, който обаче избави.

И през второто полувреме домакините направляваха напълно играта на терена и след седмия корнер в статистиката за " аспирините " те стигнаха до единствения гол в мача. Йедвай се извиси над всички и засече топката с глава за попадението, което донесе трите точки на немския отбор.

Така съставите на " Байер " Леверкузен и " Цюрих " събраха актив от по девет точки, което им обезпечи класирането за етапа на елиминациите в шампионата след Нова година.
Ново тъждество с АЕК Ларнака изпепели фантазиите на " Лудогорец " (ГАЛЕРИЯ) "Орлите " изгубиха всички шансове за прескачане на груповата фаза
В същото време в Разград " Лудогорец " и АЕК Ларнака приключиха своя мач при резултат 0:0, което ги отстрани от шампионата Лига Европа два кръга преди края на груповата фаза.
Източник: btvnovinite.bg